Карта сайта Главная страница Контакты

Новини

Віктор Атаманов врятував дітей від пожежі Віктор Атаманов врятував дітей від пожежі
24.03.2012


Восени четверо малих дітей зосталися самі вдома. Старші були у школі, мати – на роботі, а дідусь вийшов по хліб. І тоді один із малюків підпалив хату. До охопленого полум’ям будинку ніхто, крім Віктора Атаманова, зайти не насмілився.

Соня Коваленко, погорілиця: “Ось це вікно горіло. Дідусеве ліжко згоріло, де він спав”.

6-річна Соня показує наслідки пожежі. Того дня вона залишилася за старшу з трьома меншими братами і сестричкою. Мама малечі розповідає, раніше вони ніколи не залишалися самими – якщо їй треба було піти, за ними дивилися старші діти-підлітки або дідусь. Але того дня старшим було не до дітей.

Соня Коваленко, погорілиця: “Даша була в школі, мама була в лісі, дід був в магазині, хліб брав, і почала хата горіти”.

Усі діти бавились разом, але малому Кирилкові на місці не сиділось – він пішов гратися у сусідню кімнату. Там знайшов сірники і, не довго думаючи, підпалив іграшкову конячку. Коли Соня побачила дим, вирішила бігти по допомогу до сусідів. Але ті - пенсіонери, і допомоги від них було небагато.

Олександра Бугера, сусідка сім’ї Коваленків: “Я прийшла відчинила двері, там багато диму, знаєте, як штори горять. Я думаю, буду когось гукати, що ж я сама зроблю, я стара”.

Крики почув Віктор. Коли він прибіг до хати, зрозумів – чекати пожежників немає часу.

Віктор Атаманов, номінант премії “Гордість країни-2011”: “Я ще перше, ніж зайти, зупинився в дверях. Бо теж думка була, чи зможу я назад вийти?”

У двері було не зайти, тому чоловік розбив вікно і заліз в хату. Там через дим нічого не було видно. Віктор ішов на дитячі крики. Пригадує, якби малі не плакали, він би їх не знайшов.

Віктор Атаманов, номінант премії “Гордість країни-2011”: “Я рукою махнув в дим – витягнув одного хлопчика, гукнув, щоб йшов на вулицю. Зайшов знову в хату, в хаті все на помацки, бо дуже темно, знайшов одну дитину в колисці, виніс, знайшов третю дитину – виніс”.

Коли Віктор повитягав усіх дітей, нарешті збіглись інші сусіди. Люди самі загасили вогонь і навіть не викликали пожежників. Ні малюки, ні їхній рятівник взагалі не постраждали. А бешкетник Кирило так і не зрозумів, що мало не спалив батьківської хати. Хоча до сірників, каже мати, його більше не тягне.

До спискуГолосуй!

Лауреати минулих років