Карта сайта Главная страница Контакты

Новини

Роксолана Балян стала чемпіонкою без обох ніг Роксолана Балян стала чемпіонкою без обох ніг
17.02.2012

Їй лише 29, а вона подолала такі падіння і злети, що комусь і життя забракне пережити схожі відчуття. Хоча своєї долі наша героїня не побажає і ворогу - в сам розквіт юності вона залишилась без обох ніг. Однак не зламалася, навпаки – зійшла на п’єдестал.

До 17 років Роксолана і не підозрювала, що її доля буде -  як натягнута тятива. Але дівчина вирішила боротися. Спершу - за саме життя, коли в 17 потрапила під потяг і залишилась без обох ніг. Потім за виживання моральне, - хотілося бути успішною, коханою, мати дітей. І нарешті – за спортивні здобутки.

Роксолана Дзьоба-Балян, чемпіонка: “Звичайно, що є й істерики, інколи розчарування якісь. Але я себе завжди заспокоюю, що я не так вже й погано живу”.

На свій перший п’єдестал дівчина зійшла після 3-х років важкої праці. І як тільки взяла золото на Чемпіонаті України  зі стрільби з лука, змагання стали змістом і стилем її життя. Хоча не без програшів, звісно.

Роксолана Дзьоба-Балян, чемпіонка: “Кожен раз, як програєш, кожен раз я собі говорю, як їду зі змагань, - все, кидаю! Дуже тяжко, емоційно важко”.

Але й тоді вона не розкисає, каже чоловік, просто злиться. І то лише в перші хвилини, як вийде з потяга.

Юрій Балян, чоловік Роксолани: “Тільки в машину сідаємо, їдемо додому і вже все проходить”.

Роксолана вчилась долати удари і після того, як помер її 1-й чоловік, - жінка лишилась з дитям на руках. Та стала ще більше вірити в життя і ще більше працювати. 4 рази на тиждень по півдня тренувань – це її постійний режим уже 10 років.

Олег Ільяшенко, старший тренер Паралімпійської збірної України: ” О-о-о, я ж кажу – Кармен, у неї ж арабська кров трохи є по лінії діда. В Роксолани характер міцний, твердий, дуже гарячий”.

Тож у паузах між чемпіонатами Роксолана встигла ще й 2-х дітей народити. Старша донька супроводжує маму на українських чемпіонатах.

Еліна, донька Роксолани: “Я от завжди правду про свою маму розказую, що вона їздила на змагання, виграла якийсь кубок чи ще щось, а мені не вірять”. roksolana1.jpg

Тепер Еліна особисто веде лік маминим нагородам. Наразі найвища відзнака за 2010-й рік – омріяна золота медаль на Чемпіонаті Європи у Франції.

Роксолана Дзьоба-Балян, чемпіонка Європи: “Мені завжди не вистачало трошки, якогось мінімуму. На "світ" ми поїхали в 2007 році, в Південну Корею. Я програла бронзу в 1 очко. Так було обідно, боляче просто. І тут ця медаль була для мене просто!..” А за цим золотом з’явилося ще цінніше – 2 донечка. Та мама в декреті посиділа лише місяць. Знову  взяла до рук лука. Адже  у кінці серпня Паралімпійські ігри у Лондоні. І вона знову хоче перемогти.