Карта сайта Главная страница Контакты

Новини

Народження в Україні закладу для незрячих Народження в Україні закладу для незрячих
14.01.2011

11 січня 2011 року.

Стаття для газети "Юридичний вісник України",
 
Марія Фролова
 
8 січня 2011 року в Україні відбулася надзвичайна подія: відкриття першої черги центру реабілітації, адаптації та відпочинку для незрячих людей при Всеукраїнській організації інвалідів та пенсіонерів "Обличчям до істини".

Більше 100 років пройшло з тої епохи, коли в царські часи благодійниками - меценатами для незрячих створювалися спеціальні заклади, які потім становилися школами-інтернатами для сліпих або училищами  та майстернями, де незрячих залучали до активного життя.

В Україні існує майже 500 тисяч незрячих громадян. Щорічно  втрачають зір понад 10 тисяч українців. І  для того, щоб включитися у вирішення подальшої долі цієї категорії громадян, було засновано і відкрито благодійними організаціями інвалідів України реабілітаційний центр.

Завдання центру полягає в тому, щоб найти шляхи для реєстрації незрячих людей в Україні, виявити кількість тих, хто має інвалідність, тобто тих, хто узаконив свій статус, і тих, хто перебуває у пітьмі і з певних причин не має можливості мати офіційного правового статусу.

Мета створеного закладу- інформаційно донести до незрячих людей України їх права, передбачені чинним законодавством, розповісти про  сучасні наукові спеціальні технології реабілітації, що існують  для незрячих та  запропонувати   процес опанування такими технологіями.


Зі схожими центрами організатори знайомились в Індії, Польщі, Австралії. Є бажання зробити цей центр найкращим у світі! Це бажання базується не на порожньому місці, а на сучасних реаліях.

Проблема сліпих в Україні не повинна залишатися тільки їхньою проблемою. Вона повинна стати проблемою усього суспільства. Це - залучення духовно багатих людей до цієї проблеми. 

Історія створення центру така.

Благодійні організації "Інформаційний центр незрячих юристів України та допомоги інвалідам", Всеукраїнська благодійна організація інвалідів та пенсіонерів "Обличчям до істини" кілька років підряд зверталися до Кабінету Міністрів України з проханням виділити ділянку землі для будівництва реабілітаційного центру для незрячих людей, але успіхів у цьому напрямку не було. А незрячі люди все більшою та більшою кількістю звертаються  до благодійних організацій за допомогою.


Проживання в Києві для незрячого та його супровідника  у готелях чи приватному секторі має чималі кошти - дуже дорого, тому що пенсії незрячого недостатньо, щоб забезпечити його перебування на реабілітації в Києві.

Здавалося, що для більшості незрячого населення  цього бар'єру ніколи не можна подолати і безкоштовну благодійну допомогу в реабілітації сліпих будуть отримувати тільки ті, хто  зможе забезпечити  своє перебування у чужому незнайомому місці. Така дискримінація є несправедливою по відношенню до тих, хто живе за межами Києва і незрячі люди від цього дуже страждають.
 Благодійні організації і створювалися для того, щоб інваліди, допомагаючи один одному, могли передавати безкоштовно отриманий досвід та навички в напрямку реабілітації.


І от 5 лютого 2009 року  члени організації - сім'я інваліда, дві рідні сестри Козороз Лідія Сергіївна, Прасок Галина Сергіївна та  її дочка Никифорова Тетяна Віталіївна вирішили зробити незвичайний  подарунок під час дня народження пані Галини та пані Тетяни: вони передали свою приватну ділянку 30 соток разом зі стареньким будинком  1900- го року Всеукраїнській благодійній організації інвалідів та пенсіонерів "Обличчям до істини" для будівництва республіканського реабілітаційного центру для сліпих. Так, завдяки чуйним жіночим серцям наших українок вдалося зробити більше, ніж забезпеченим чиновникам уряду.

В Біблії є розповідь про Ісуса та вдовину лепту, коли  Ісус, сівши навпроти скарбниці храму, став спостерігати, як люди жертвують гроші на храм: "Багато багатих людей жертвували великі суми грошей. Та ось підійшла бідна вдова і поклала всього дві мідні монети. Ісус покликав учнів і сказав їм: "Ця бідна вдова поклала більше, ніж вся решта, взята разом. Вони жертвували від свого багатства, а вона - від своєї бідності. Вона віддала все, що мала".


Так і в наші, сучасні  дні, був покладений початок нової Божій справі.

Чимало людей залучилося до благодійної справи, щоб  в другий день Різдва 2011 року відбулося  народження  такого необхідного для незрячих України  центру реабілітації, адаптації та відпочинку по вулиці Шевченка. 40  села Велика Мотовилівка Фастівського району Київської області.

Відкриття проходило у святковому настрої з піснями, колядками вокального ансамблю селища Борова Фастівського району. Голова благодійних організацій заслужений юрист України Турський Володимир Миколайович відкрив урочисті збори і розповів про особливе значення цієї події.


Голова наглядової ради ВБО інвалідів та пенсіонерів "Обличчям до істини" заслужений працівник освіти України вчений тифлопедагог Войтюк Юрій Олександрович розкрив важливість заснування в Україні першого такого закладу . 4_1.jpg

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Хоменко Володимир Миколайович  привітав у своєму зверненні організаторів цього благодійного заходу і зазначив, що існування цього центру підняло на вищій рівень  права незрячих в Україні.

Священник отець Володимир, який також має педагогічну освіту тифлопедагога,  розповів про природні права людини і  з молитвою перерізав стрічку, оголосивши про відкриття центру. Дзвони і співи наповнили подвір'я   закладу і ікона святого Миколая- подарунок від церкви, зайняла належне місце у кімнаті духовності.

Благодійні організації для незрячих 4 серпня 2007 р. освятили у Почаївській Лаврі виготовлену силами благодійників організацій, зроблену спеціальним способом на комп'ютерному брайлівському обладнані, першу в Україні  ікону Почаївської Божої Матері, що стала основною іконою центру та потрібною для багатьох незрячих.

Ікона - це форма, яка створена для того, щоб проста людина могла би хоч трохи зрозуміти божественність.  Для незрячих людей прояв і сприйняття любові має особисте місце і вони цінують кожен прояв доброти.

Робоче місце незрячого фахівця в центрі відтворює робоче місце академіка, доктора юридичних наук, заслуженого працівника науки і техніки України Янчука Василя Зіновійовича.

Республіканський центр для незрячих при ВБО "Обличчям до істини" отримав імя" Сат'я Саі"- широко відомої яскравої особистості у Індійській державі, яка недавно відзначила 85 років зі дня народження, отримала особисте привітання від Президента Індії, Віце -прем'єр міністра Індії та інших посадових осіб.

Сат'я Саі пересувається на візку, він очолює в Індії більш ніж 60-ти мільйонну організацію, є ректором Міжнародного університету. Сатья Саї  відкрив госпіталь з найкращою сучасною апаратурою, де проходять безкоштовне лікування  всі бажаючі, він провів воду у засушливі регіони Індії, допомагає працевлаштуванню і освіті бідних, проводить міжнародні конференції різних релігійних конфесій, робить багато благодійних справ, доступних тільки високо духовним людям, що турбуються за благополуччя  людей свого народу.  Досвід організації "Сат'я Саї" є корисним прикладом для наслідування і втілення досвіду у прояві любові, доброти, милосердя до ближнього.

На сайті www.facebook.com/sathyasai.ru  є можливість ознайомитися з життям і справами цього унікального творця.

 
5_1.jpgВідкриття центру привітав академік, доктор юридичних наук, професор, заслужений працівник освіти Мунтян Василь Лук'янович. У своєму вітальному листі- звернені з приводу такої урочистої нагоди він написав:


 "Дорогі друзі! Від імені Ваших вчителів-юристів, фронтовиків, нині сущих і тих, хто, як білі журавлі Расула Гамзатова, відлетів у вічність,  щиро вітаю вас і ваших рідних, без яких було б неможливе повноцінне життя на цій Планеті, з Новим Роком, Різдвом і такою потрібною і  віколомною   подією -  відкриттям Центру реабілітації, адаптації та відпочинку.

Ми, ваші наставники, любили і любимо вас, шанували і шануємо вас за прагнення не лише  опанувати премудрості  юриспруденції і знайти гідне  місце  посеред людської спільноти, а й бути завжди "обличчям до істини". Щоб без будь-якого  сумніву  ви могли б сказати вашим діткам словами українського генія: "Ми просто йшли; у нас нема зерна неправди за собою".
Бажаю мужності, здоровья, затишку у вашій оселі, вдячності до тих, хто турбується про вас".


 З приводу народження республіканського центру реабілітації, адаптації та відпочинку для незрячих заслужені артисти Національного академічного драматичного театру  ім. Івана Франка Анатолій Гнатюк, Олексій Паламаренко, Агнеса Арбатова  надали благодійну шефську виставу в Будинку Культури селища Борова Фастівського району.

Від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової під час урочистих зборів було вручено Подяку ВБО інвалідів та пенсіонерів "Обличчям до істини", а церква нагородила голову організації Турського Володимира Миколайовича, голову наглядової ради організації Войтюка Юрія Олександровича, секретаря ВБО інвалідів та пенсіонерів  "Обличчям до істини" Фролову Марію Володимирівну  Грамотами Патріарха.

Ця знакова подія відбулася на початку ювілейного року 20-ї річниці незалежності України і кожний громадянин України, кожний юрист, кожний член Союзу юристів України зможе зробити свій благодійний внесок  в розбудову центру реабілітації для сліпих.  ВБО "Обличчям до істини" є колективним членом Союзу юристів України, а незрячі юристи є індивідуальними членами цієї найчисельнішої  громадської організації України.

Всіх читачів запрошуємо взяти шефство над щойно народженим закладом і через газету "Юридичний вісник України"  залучитися до Божої справи,  як це зробили видавництво "Юрінком - Інтер", Національний Університет біоресурсів і природокористування України, телебачення Новий канал та інші.

Направте свою любов і милосердя на зняття існуючих для незрячих бар'єрів  в Україні і полюбить ближнього свого як самого себе!

До спискуГолосуй!

Лауреати минулих років