Він народився в Парагваї, живе в Аргентині, але себе вважає справжнім українцем. Володіє українською мовою, виховує дітей в українських традиціях.
І навіть тривалий час керував танцювальним ансамблем “Просвіта”. Але справжнє його покликання – нейрохірургія. Він - розробник унікальних технологій діагностики й методики лікування.
Він став лікарем за покликом серця! Доктор Педро Лилик - нейрохірург зі світовим ім’ям і українським прізвищем.
Батьки майбутнього нейрохірурга емігрували до Аргентини у 30-х роках із невеличкого містечка Бурштина, що на Прикарпатті. Пан Петро виріс та вивчився на медика у Буенос Айресі. Потім роки стажування у Сполучених Штатах. Там запозичив нову технологію і заснував в Аргентині власну клініку.
Серед Лиликових пацієнтів - найвідоміші люди латиноамериканської країни, зокрема – колишній президент. Про його дослідження в галузі нейрохірургії пишуть провідні медичні журнали з обов’язковою ремаркою Педро Лилик - українець!
Педро Лилик,нейрохірург: “Ми робимо операцію на мозку 5 -6 разів на день. Це величезна концентрація. Нам посилають хворих з Болівії, Бразилії , Уругваю”.
Клініка Петра Лилика найуспішніша на континенті. Таких апаратів - 2 у світі, адже під час операції використовують 3D-технології, які дають змогу в реальному часі планувати та проводити операції. Комп’ютер видає зображення пацієнта з усіх боків на монітор, а також допомагає транслювати операцію на супутник, аби інші лікарі зі всього світу мали змогу навчатися у пана Петра.
Педро Лилик,нейрохірург: “То як іти на війну!”
Через артерію на стегні до ураженої судини головного мозку вводять катетер і вже з його допомогою у враженій судині встановлюють мікростенд, що блокує кровообіг. Розміри стенда визначає комп’ютер. Ніякого зовнішнього втручання, ніяких розтинів черепної коробки.
Унікальні технології дають змогу наступного дня після складної операції піти до дому з невеличким шрамом на стегні.
Доктор Лилик окрім справ у лікарні клопочеться справами української громади. Він голова однієї з українських діаспор у Аргентині. Між щоденними операціями і науковими конференціями у різних куточках планети він знаходить час на важливу справу. Нині планує відкрити українську школу у Буенос-Айресі. Щоб нове покоління не забувало батьківської мови!