Карта сайта Главная страница Контакты

Новини

Гордість країни-2010: Олег Цибульський з Дніпродзержинська зупинив трамвай, що втратив керування Гордість країни-2010: Олег Цибульський з Дніпродзержинська зупинив трамвай, що втратив керування
14.02.2011

Цей сюжет про людину, якою пишається ціле місто. У Дніпродзержинську чоловік зупинив некерований трамвай, який покотився з гори.

Все відбулося так швидко, що пасажири навіть не встигли злякатися. Наша знімальна група відшукала сміливця.

Ось на цьому перехресті у центрі Дніпродзержинська у трамвая третього маршруту відмовили гальма, і він почав котитися з гори. Якби не допомога одного з пасажирів, що знаходився в салоні, все могло б закінчитися трагічно.

Того березневого дня дніпродзержинець Олег Цибульський, після вечірньої зміни на заводі, повертався додому на трамваї. Третій маршрут пролягає через усе місто, а в центрі — проходить кількома пагорбами. Проїхавши перший схил, машина набрала швидкості та пішла під гору. Аж раптом зникла електрика. Знеструмлений трамвай почав котитися назад.

Олег Цибульський, попередив автокатастрофу: “Водитель крикнула кондуктору, чтобы та брала тормозной башмак, но женщина не успела это сделать правильно. Она бросила башмак под рельсы, он его переехал и покатился дальше”.

Трамвай котився все швидше. В салоні – самі жінки та пенсіонери. Коли Олег побачив попереду крутий поворот – зрозумів – бути біді. Тоді чоловік вирішив діяти – і вискочив у відкриті двері.

Олег Цибульський, попередив автокатастрофу: “Подхватил башмак, оббежал трамвай на целый корпус и установил его на ближайшую рельсу. Трамвай наехал на него, еще 5 метров просунулся и остановился”.

Олег розповідає – пригадав тоді схожу ситуацію, яка призвела до страшної катастрофи. У 1996 році в Дніпродзержинську, трамвай, який також втратив керування на схилі, зійшов з рейок, врізався у бетонну огорожу і поховав 34 людини. Цього разу, на щастя, пасажири навіть не встигли злякатися.

Євген, свідок події: “Неуправляемый трамвай. Ну, были же такие случаи. Люди даже гибли. Испугался. Вижу, что далеко, и что уже проехал, а ничего поделать не могу”.

Подібні випадки з дніпродзержинським електротранспортом — не рідкість. Щороку трапляються ситуації, коли трамваї втрачають керування на небезпечних пагорбах.

Олег Цибульський, попередив автокатастрофу: “Все трамвайные маршруты идут под горку. Это создает определенную опасность при таком парке трамваев. Последний трамвай был в 2000 году поставлен в город”.

Свій вчинок Олег героїчним не вважає. Каже: на його місці так би вчинив будь-який чоловік.

До спискуГолосуй!

Лауреати минулих років