Карта сайта Главная страница Контакты

Новини

Гордість країни-2010: Євген Кравітз попри обмежені можливості представляв Україну на гірськолижних змаганнях Гордість країни-2010: Євген Кравітз попри обмежені можливості представляв Україну на гірськолижних змаганнях
01.12.2010

Він підкорив гірські вершини.

У свої 25 Євген Кравітз став першим українським гірськолижником з обмеженими можливостями. В дитинстві поїздом хлопцю відрізало обидві ноги, одну лікарям вдалося врятувати. Утім, це не завадило Жені стати на лижі однією ногою. І вже за три дні катався на найскладніших карпатських трасах. Євген першим представляв Україну на змаганнях для спортсменів з обмеженими можливостями у Європі та на параолімпійських іграх. Поки в його арсеналі медалей немає, але плани у спортсмена грандіозні.
 
У столичному гаражі спортсмен Євген Кравітз тримає свій скарб – гірські лижі. Щоразу перед тренуваннями чи змаганнями сам їх натирає. Два роки тому він захворів гірськолижним спортом і хобі перетворилося у справу життя.

Євген Кравітз, спортсмен: “В какой-то степени это была авантюра для нас, потому что состояние моей ноги, единственной здоровой ноги всегда вызывала у меня вопрос: смогу ли я вообще заниматься этим видом спорта”.

Він став на лижі неймовірно швидко, згадує його тренер - Наталі Лобас. Каже, спершу сам Євген не вірив в успіх. Адже зимові види спорту не кожному під силу. Тим паче, якщо в тебе лишень одна нога. Тож тренерка пішла на хитрість - посперечалася з хлопцем.

Наталі Лобас, тренер: “Он очень способный ученик, очень быстро все это пошло - прогресс за 3 дня, я очень многих людей поставила на лыжи, но такой результат как у него - у меня был впервые. Он за 3 дня падал, он уже гонял по трассам”.

Відтоді Євген з лижами не розлучається. Їздить тренуватися у Європу та Карпати. Каже, в Україні інші спортсмени-лижварі щоразу зупиняються і з відкритим ротом спостерігають за ним. На своєму другому тренуванні Женя отримав травму, але це його не підкосило.

Євген Кравітз, гірськолижник: “Это очень важно когда, у любого человека который сомневается в своих возможностях, очень важна оценка окружающих людей. В целом для любого инвалида очень важно утвердится”.

Тоді Євгенові опустити рук не дозволила тренерка. Нині спортсмен мріє про звичайні речі. Євген Кравітз, спортсмен: “Боюсь показаться банальным, ну как у любого человека, я бы хотел реализоваться во всех сферах жизни – это личная жизнь, семья, дети, без этого никак, на самом деле. Вообще любовь в жизни движет нами”.

Євген перший лижник-інвалід в Україні, який представляв країну в Європі та на Параолімпійських іграх. До нього спортсмени з обмеженими можливостями жодного разу не брали участі в гірськолижних змаганнях. Утім, хлопець впевнений, всі його медалі тільки попереду. Але його сила духу, завзяття і любов до життя – це вже нині гордість країни.

До спискуГолосуй!

Лауреати минулих років

Изовент тут.