Карта сайта Главная страница Контакты

Новини

Гордість країни-2010: Відреставрувати фортецю за 100 днів і за свій рахунок - це реально
09.11.2010

Фонд Віктора Пінчука разом із Новим каналом та всеукраїнською газетою "Факти" організовує восьму щорічну премію "Гордість країни", яку вручають видатним співвітчизникам.

Її отримують звичайні люди, чиї життя є прикладом мужності, самовідданості та життєлюбства. Їхні прості вчинки потрібні Україні.

Повне відтворення Кримської війни. Понад 10 тисяч експонатів – це все можна знайти у Михайлівській фортеці Севастополя. Нещодавно її реставрували і перетворили в музей. І все коштом доброчинників. Брати Шереметьєви лише за 100 днів надали фортеці її автентичного вигляду. І більшість експозиції військового музею саме з їхньої колекції.

Півтисячі солдатів артилерійської бригади, зброя кінця XIX сторіччя, уніформа, унікальні листи і світлини – нині це все скарби Михайлівської фортеці. Всі фігури вояків зроблені вручну, тож серед них можна впізнати справжніх людей тієї доби. На те, щоб створити цю маленьку армію Данило Вербицький потратив більше року і фантастичні зусилля. Запевняє, аналогів цьому музею немає. Іноземні дослідники, коли потрапляють до Михайлівської фортеці, навіть просяться тут заночувати, щоб ліпше вивчити унікальну колекцію.

Данило Вербицький, науковий співробітник музею "Шереметьєвих": "Полностью повторяет форму оригинальную, некоторые персонажи узнаваемые. Делал ее я, в разные способы. Фигуры отливка лепка, покупка готовых наборов, процесс достаточно долгий. Тоесть командир этой бригады, его характерные бакенбарды. Лошади. Которые были. Норма делалась в течении года".

Від часів незалежності фортеця потрохи руйнувалася. Олексій Шереметьєв зізнається, коли вперше потрапив сюди – захворів цією спорудою. І пообіцяв – за три місяці повністю її відбудує. Утім, лише за однієї умови – щоб зберегла свій автентичний вигляд, і не було жодних сучасних конструкцій. Фортеця нині має саме такий вигляд, як у 1846 році. ЇЇ відтворювали за старими ескізами.

Олексій Шереметьєв, засновник музею "Шереметьєвих": "Я сказал, что я это сделаю за 100 дней. 3 месяца это дата которая нереальна, но сказал и я должен был сделать это, я жил в крепости я ночевал там. Работал наравне со всеми людьми, которые ее восстанавливали".

Брати Шереметьєви все зробили власним коштом. Лише на вивіз будівельного сміття витратили понад 350 тисяч гривень. Кажуть, спочатку навіть місцеві мешканці сумнівалися, що тут буде музей.

Олексій Шереметьєв, засновник музею "Шереметьєвих": "Было большое опасение местных жителей, что там будет, никто не верил, что в наше тяжелое время кто-то может сделать музей. Выдвигались различные версии, о том, что там будет ночной клуб, казино. И меня это еще больше раззадоривало".

Сюди брати привезли і левову частку сімейної колекції, яку збирали понад 20 років.

Ігор Шереметьєв, засновник музею "Шереметьєвих": "Це унікальний музей, це вперше на території Севастополя в місті не було музею історії міста, не було такого музею він давнини до наших днів. Результатом ми цілком задоволені. Це музей європейського рівня. В нас нічого подібного до цього не було".

Фортецю вже відвідало понад 70 тисяч люду. Поціновувачі історії приїжджають сюди з усіх куточків світу. Адже рідкісні експонати, що є тут не можна побачити ніде більше.

До спискуГолосуй!

Лауреати минулих років