Карта сайта Главная страница Контакты

Новини

Гордість країни-2010: шахтар Сергій Шемук за зміну добув 170 тонн вугілля Гордість країни-2010: шахтар Сергій Шемук за зміну добув 170 тонн вугілля
07.02.2011

Гордість країни-2010: шахтар Сергій Шемук за зміну добув 170 тонн вугілля

Озброєний тільки відбійним молотком, тонни вугілля добув фактично голими руками. Для невеличкої шахти на Донеччині – це був справжній фурор. Про нього заговорила вся Україна.

Ось так щодня розпочинається шахтарський робочий день. Переодягнені в уніформу та з відбійними молотками в руках вони чекають на ліфт, що спустить їх у підземелля. А це щонайменше півкілометра. Ще майже два треба пройти пішки, аби дістатися “забою”.

Так видобувачі вугілля називають оцю діру в стіні, куди людина може пролізти тільки навколішки. Саме тут Сергій Шемук побив рекорд Стаханова. Він 8 годин не підіймався з колін і не випускав із рук відбійного молотка, що важить 10 кілограмів. Зізнається - було дуже складно й часом сумнівався, що впорається.

Сергій Шемук, шахтар-рекордсмен: “Сразу было, что шло 1на 1000%, ко мне начальник подлазил и говорил как бы тонны, но оно как бы время летит, и все - идет процесс, самые тяжелые были первые 20 тонн, надо как бы свои силы рассчитать, это как спортсмен, где-то перегрузил - дальше не пойдешь, я резко как-то взял, и думал я не смогу, а потом как-то восстановился. Я по жизни как бы восстанавливаются вот в таких ситуациях”.

За одну зміну в шахті Сергій добув 170 тонн вугілля, а це повних 3 залізничних вагони, або ж 170 маленьких вагончиків. Самі шахтарі визнають – не вірили, що це може бути під силу людині.

Сергій Набока, керівник ділянки видобування вугілля шахти “Новодзержинська”: “Вот такого я никогда не видел. Никто не смог, он один мог только сделать. Я был с ним всю смену, это все было на моих глазах, это просто человек, я много лет с ним проработал в шахте, он был один из лучших бригадиров на участке, его бригада была одна из лучших. В итоге, он показал, на что он способен, он молодец”.

Слава найуспішнішого шахтаря впала Сергієві зненацька.

Сергій Шемук, шахтар-рекордсмен: “Я не знал, что я побил там Стахановский рекорд. Мне очень приятно, что Украина это заметила, это не столько для себя, а как бы для шахтеров. Это награда не только моя, это награда всего нашего предприятия, я горжусь нашим предприятием. Я люблю эту шахту, и для меня не безразлично это все”.

Колеги по роботі розповідають - рекорд Сергієві дався нелегко, і до нього він йшов протягом 20 років.

Вадим Миримиренко, головний інженер шахти “Новодзержинська”: “Это очень тяжело досталось, но он приложил все усилия и выполнил свой рекорд тем, что прославил и свое имя и прославил шахту, что есть еще углеробы, которые могут потягаться со Стахановым. Что мы чего-то стоим, и он своим подвигом подчеркнул, что маленькая шахта, которая находится в степях Украины, может о себе заявить”.

Нині Сергій вчить молодих шахтарів мистецтву видобування вугілля. Кожну вільну хвилину проводить на шахті. Каже, хоч спуск під землю небезпечний для життя – саме там його душа і серце. А ще зізнається – ледь чи не щоночі йому сниться вугілля.

До спискуГолосуй!

Лауреати минулих років