Карта сайта Главная страница Контакты

Новини

Гордість країни-2010: Майор пожежної служби Олександр Кушка влаштував цілу рятувальну операцію, щоб доставити вагітну жінку до пологового будинку Гордість країни-2010: Майор пожежної служби Олександр Кушка влаштував цілу рятувальну операцію, щоб доставити вагітну жінку до пологового будинку
21.12.2010

Пригоди немовляти ще до народження або історія надзвичайних пологів в одному з селищ Харківської області.

Майор пожежної служби Олександр Кушка влаштував цілу рятувальну операцію, підкорив величезні снігові кучугури, продрався крізь буран задля того, щоб доставити вагітну жінку до пологового будинку.

Драма сталася в день усіх закоханих — 14 лютого 2010 року. Тридцятирічна Тетяна Новикова, мешканка Росії, гостювала у родичів на хуторі Борисівці. В Валентинів день молода жінка, яка була на останньому місяці вагітності, відчула — ось-ось почнуться пологи.

Викликала швидку, але машина проїхати не змогла — дорогу повністю замело. Зима того часу вирувала на повну — Харківщина вкрилась сніжними заметами заввишки до трьох метрів. Чоловік Тетяни почав обривати телефони усіх служб, аби машина швидкої допомоги дісталася їхнього будинку.

Додзвонився тільки до поста пожежної охорони у сусідніх Липцях. Там відповіли — чекайте, техніка буде. Майор Олександр Кушка згадує, в той вихідний слухавки не віднімав від вуха, відстань від Липців до Борисівки всього 16 кілометрів, але кожен метр доводилось відвойовувати у стихії.

Олександр Кушка, керівник окремого поста держ. пожежної охорони с. Липці, Харківський район:

- По нормальному асфальту это 15 минут езды, тогда добирались очень долго, получилось так: трактор застрял, нашим “ЗИЛом” его вытягивали, попробовали сами ехать, пришлось объезжать заметы по полям, скорая тоже УАЗИк-везедход застрял, в общем на трос, потянули “УАЗик” за собой.

Вже в дорозі Кушка та його команда викликали на допомогу цілу колону спецтехніки, щоби розчистити шлях і довезти жінку вчасно.

Олександр Кушка, керівник окремого поста держ. пожежної охорони с. Липці, Харківський район:

- Одним словом было весело, в кавычках, в практике такое первый раз случается.

Врешті-решт швидка змогла вчасно доставити жінку в пологовий відділок обласної клінічної лікарні. Екстремальна подорож - хоч і змусила понервуватися матусю, але на її здоров’я не вплинула. Надвечір вона народила хлопчика, ім’я якому вибрали ще в дорозі.

Надія Гладенко, завідувачка пологовим відділенням Харківської обласної клінічної лікарні:

- Транспортировка была сложная, но бережная, поэтому на каждом этапе, в общем-то, ей достойно оказывали помощь, поэтому роды произошли физиологически. Учитывая славный день, славное событие, наша земля стала богаче еще на одного Валентина.

Оговтавшись від пригод, сидячи у теплі з немовлям на руках, Тетяна вже спокійно згадувала негаразди і дякувала рятівникам за сина.

Тетяна Новікова, мама Валентина:

- Спасибо, что помогли в трудную минуту, доставили, и все так нормально получилось, чтоб всегда так помогали. Cпасибо.

В головному управлінні МНС Харківщини історію з породіллю визнали подією року, а Валентин віднині під захистом харківських рятівників.

Євген Василенко, старший інспектор центру пропаганди Харківського УМНСУ:

- Чаще всего, непредвиденные ситуации происходят вовремя пожаров, ликвидаций чрезвычайных ситуаций, но оказывается есть и экстремальные роды, в этом году нам пришлось принимать участие в таком мероприятии, нам, спасателям, удалось помочь маме и малышу.

До спискуГолосуй!

Лауреати минулих років