Карта сайта Главная страница Контакты

Новини

Гордість країни-2010: Юля Осьмак у 12 років вже чемпіонка світу з шахів Гордість країни-2010: Юля Осьмак у 12 років вже чемпіонка світу з шахів
25.11.2010

Шаховий престиж цілої країни на тендітних плечах 12-річної дівчинки. Юля Осьмак у своїй віковій категорії вже чемпіонка світу та віце-чемпіонка Європи.

Але досягла вона цього не завдяки підтримці держави, а скоріше усупереч обставинам. На всі міжнародні турніри юну чемпіонку возить її родина самотужки.

На пропозиції закордонних федерацій переїхати грати під їхніми прапорами Юля відповідає відмовою. Про молоду шахову надію України дивіться далі.

Більша частина шафи - у кубках та медалях, замість художньої літератури – шахові підручники. Юля вже титулована чемпіонка, але в душі - дитина.

Юля Осьмак, Чемпіонка світу із шахів: “Я подумала, что когда я уже стала чемпионкой мира то со мной перестанут все общаться. Дружить из-за этого, сильно переживала, даже плакала”.

У шахи вона грає з 5-ти років. Амбіції та працьовитість - цілком дорослі. Про долю шахматисток-одноденок із малих вікових категорій вона в курсі і має інші плани.

Юля Осьмак, Чемпіонка світу із шахів: “Чемпионок мира много, есть же чемпионки мира до 8 лет до 10, а потом их может в шахматном мире никто не знать. Была какая-то девочка и не стало ее, а мне надо чтобы я была запечатлена в историю шахмат”.

Шахова федерація України Юлі практично не допомагає. На всіх міжнародних змаганнях її супроводжує мама, кошти збирають всією родиною.

Ольга Осьмак, Мати чемпіонки: “Тяжело ехать и туда, и туда поедем только в Грецию. А на Европу не поедем, потому что дорого, а она говорит, а я бы выиграла. Ну, тут все бабушки, мама, папа начали собирать на эту поездку на Европу не выиграла, выиграла мир”.

Навіть у такому юному віці в Юлі вже є привабливі пропозиції продовжити кар’єру за кордоном. Вона у свої 12-ть поки просто не бачить там переваг.

Юля Осьмак, Чемпіонка світу із шахів: “Ну, предлагали, а зачем мне кучу денег, если у меня здесь дом, и все равно там все надо будет покупать, так что деньги эти - зачем они? А здесь у меня друзья, а я по-английскому ничего не буду понимать, так зачем мне там жить?”.

Мама, на плечах якої і тренувальний процес, і поїздки на змагання – більш обережна у висловлюваннях.

Ольга Осьмак, Мати чемпіонки: “Я так думаю, что мы какие-то такие предложения будем принимать, только когда здесь уже будет полная безвыходность”.

Наступного року на Юлю чекає чемпіонат світу в Ріо-де-Жанейро. Чи поїде вона туди – залежить лише від грошей.

До спискуГолосуй!

Лауреати минулих років