Карта сайта Главная страница Контакты

Новини

Гордість країни-2010: 48-річна касирка банку, Надія Панузик, дала відсіч грабіжнику-боксеру Гордість країни-2010: 48-річна касирка банку, Надія Панузик, дала відсіч грабіжнику-боксеру
31.01.2011

Тендітна касирка “Ощадбанку” дала відсіч грабіжнику-боксеру. Більшість людей на місці Надії Панузик віддали б злочинцеві все. Однак ця 48-річна жінка з міста Чернівці змусила молодого дужого нападника тікати.

Ось і вийшло, що на чиєму боці правда – той і сильніший.

Літнього суботнього вечора Надія готувала гроші до інкасації. У банку людей не було, на вулиці також. Раптом до приміщення зайшов чоловік у великих сонцезахисних окулярах, розбив скло, наставив на касирок пістолета і наказав складати гроші в сумку.

Грабіжник і гадки не мав, що жінка наважиться опиратися.

Надія Панузик, касирка “Ощадбанку”: “Я сама удивляюсь, что так поступила. Возможно, из-за того, что перед нами всегда стоит вопрос, что мы за все отвечаем, и за деньги и за все”.

Коли злочинець розбивав скло, Надії сильно порізало руку. Однак після пограбування жінка до лікарні не поспішала. Каже, не могла піти, поки касу не здасть. А потім ще й їздила околицями з міліцією – шукала грабіжника. Додому повернулася тільки пізно ввечері.

Марта Панузик, донька Надії: “Коли вона прийшла, показала всю руку в крові, то я так заплакала, так запереживала, що я, мабуть, думала, що я сильніше переживаю, ніж мама”.

Грабіжник під час утечі все ж прихопив із собою чотири тисячі гривень. Однак вже за кілька день його затримали. Нападником виявився тридцяти дворічний працівник облради, у минулому – боксер. Міліції розповів - зважився на пограбування, бо йому мало платили. Та спротиву з боку касирів він ніяк не очікував.

Руслан Домніцак, керівник управління карного розшуку Чернівецької області: “За останні роки вперше жінка проявила таку мужність, до речі досить тендітна особа, однак це не завадило їй відстояти”.

Це пограбування було вже другим у цьому відділі. Після нього - розповідає Надія – керівництво обіцяло на касах ґрати поставити. І хоча минуло вже півроку, касирів, як і раніше, відділяє від відвідувачів тільки дерев’яна перегородка і скло. А охорона – не передбачена. Мовляв, замалий обіг грошей.

Надія Панузик, касирка “Ощадбанку”: “Страшно. Особенно сейчас, зимнее время, темнеет рано. Если заходят с таким грохотом, то сердце сжимается-расжимается. Девочки шли в отпуск, так даже на замену к нам боялись идти. Но так как это уже случилось, куда деваться? Все равно работать надо”.

Керівниця чернівецької філії “Ощадбанку” Ганна Теслюк особливого героїзму в діях своєї підлеглої не вбачає. Мовляв, касирки самі винні – почали рахувати гроші, не зачинивши дверей. А взагалі, розповідає пані Ганна, служба безпеки “Ощадбанку” постійно проводить тренування серед співробітників – що робити, коли вдерся грабіжник?

Ганна Теслюк, керівник філії Чернівецького обласного управління “Ощадбанку”: “Налаштовано так все, що життя не вартує грошей, того, що там поцупити хтось може. Да-да, я перепрошую, я мала на увазі, що життя дорожче грошей, які там може злодій поцупити”.

Сама Надія не може порадити, як ліпше опиратися грабіжникам. Каже, як побилася з нападником - взагалі не пам’ятає. Просто якоїсь миті страх зник і жінка почала діяти інстинктивно.

До спискуГолосуй!

Лауреати минулих років