Карта сайта Главная страница Контакты

Новини

22-річному Назарові на роботі відрізало руку 22-річному Назарові на роботі відрізало руку
05.03.2012

Коли 22-річному Назарові з Івано-Франківська на роботі відрізало руку, лікарі місцевої лікарні, керівництво області та столичні хірурги зробили все, щоби хлопець не залишився інвалідом.

Із машиною для різання картону Назар завжди був на “ти”. Працював із нею щодня. Та шостого травня щось пішло не так. Лезо саме несподівано опустилося прямо хлопцеві на руку, і він із жахом побачив, що його пальці лежать окремо на столі. Назар до самої лікарні був при тямі.

Назар Костюк, постраждалий: “Через хвилин 20 забрали в операційну, де позашивали вени. Коли завезли в палату, там я взнав, що відвезуть мене в Київ”.

Роман Федорин, керівник Назара: “Коли я приїхав у лікарню, мені сказали, що у Франківську щось зробити неможливо. Сказали що є можливість зробити це у Києві і вирішується питання транспортування до Києва”.

Керівник Назара – Роман Романович – каже, думав, що хлопця повезуть до Києва машиною чи потягом. Проте виявилося – по нього зі столиці летить літак. Кому треба бути вдячним за порятунок руки, Назар і його родичі й досі достеменно не знають.

Роман Федорин, керівник Назара: “Конкретно ми не знаємо, але наскільки нам говорили, головний лікар лікарні нашої зв’язався з керівництвом області, і вже керівництво вирішувало питання з МНС”.

У столиці Назара вже чекали в інституті Шалимова. На операційний стіл хлопця поклали через сім годин після травми. Хірурги пригадують, завдання перед ними стояло непросте, адже тільки один палець треба пришивати чотири години. А Назарові відрізало всі п’ять.

Ярослав Огородник, хірург Назара: “Это один из самых неблагоприятных случаев. Потому что речь идет об ампутации каждого пальца по отдельности. И хоть они были соединены небольшой кожной перемычкой, приходилось пришивать каждый палец индивидуально”.

У клініці Шалимова розповідають, санавіація привозить до них пацієнтів по кілька разів на тиждень. Але зазвичай родичам постраждалих самим доводиться домовлятись і з пілотами, і з їхньою лікарнею. А з Назаром – хай як дивно – вся державна машина спрацювала.

Юрій Поляченко, директор Інституту хірургії й трансплантології ім.Шалимова: “Унікальний випадок в тому, що спрацював весь ланцюг. Від районної лікарні до нашої клініки. І кожен на своєму місці допомагав для того, щоб хворий приїхав до нас якнайшвидше”.

Назарові вже зробили дві корегувальні операції. Прогнози лікарів – найоптимістичніші.

До спискуГолосуй!

Лауреати минулих років