Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Наталія Прологаєва

Рекорд року

Гордість країни 2012 року

Наталія Прологаєва

Наталя Прологаєва не була обласкана долею. У 24 роки вона потрапила в страшну автомобільну аварію, в результаті якої отримала кілька переломів хребта, травми кісток тазу і ніг. Чоловік покинув паралізовану Наталію з двома маленькими дітьми на руках. Всі турботи по лікуванню і відновленню дочки, вихованню її малюків (коли Наталя потрапила в ДТП, її молодшому синові Жені було всього два роки, а старшому Дімі - чотири) взяла на себе мама Наташі Тамара Петрівна. Працювала вона тоді обходчіцей на залізничній станції. Незабаром новий удар - відразу вмирає чоловік Тамари Петрівни, а потім мама ...

Незважаючи на всі життєві негаразди, сім'я Прологаєва вистояла. Тамара Петрівна водила внуків у школу, в спортивні секції. Наталя після відновлення прийшла в інвалідний спорт і напрочуд швидко стала показувати високі результати. У 2009 році вона стала дворазовою чемпіонкою Європи, через рік на світовій першості завоювала чотири золоті і срібну медалі. На минулорічному чемпіонаті Європи Наталя чотири рази піднімалася на вищий щабель п'єдесталу пошани. У Харкові, де Прологаєва навчається в Академії фізкультури, її називають Золотою Рибкою - так само, як і її знамениту землячку Яну Клочкову.

Блискуче виступає на своїй дебютній Паралімпіаді 31-річна спортсменка з міста Лозова Харківської області Наталія Прологаєва. Українська плавчиня, яка увійшла в число мультимедалістів XIV Паралімпійських ігор, що проходять у Лондоні, завоювала вже три золоті медалі і побила два світових і два паралімпійських рекорду! Прологаєва була кращою на дистанціях 50 метрів вільним стилем, 200 метрів комплексним плаванням і 100 метрів брасом. На цьому феноменальному результаті вона не збирається зупинятися: у суботу буде боротися за свою четверту паралімпійську нагороду - на 100-метрівці вільним стилем.

Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років