Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Антон Степанов, Ясаков Валерій, Постернiков Антон, Осіка Максим

Рідкісний талант

Гордість країни 2012 року

Антон Степанов, Ясаков Валерій, Постернiков Антон, Осіка Максим

Антон Степанов разом зі своєю командою QuadSquad створили рукавиці, що трансформують жести глухонімих  в мовлення. Виріб назвали Enable Talk («Той, що дозволяє говорити»). Хлопці дали надію мільйонам людей з дефектом слуху і мовлення – у близькому майбутньому вони зможуть безперешкодно спілкуватися з іншими людьми.

 

Учасники української команди «QuadSquad» створили рукавиці, що трансформують жести глухонімих  у мовлення. Їхня розробка була оцінена на міжнародному конкурсі в Австралії, який провела компанія Microsoft. Саме там хлопці стали найкращою з 72-х команд, завоювавши перше місце.

Для своєї розробки хлопці використали велосипедні рукавички. На їхніх пальцях розмістили датчики вигину, а на зворотному боці – мінікомп’ютери. Важить такий прилад близько 100 грамів.

«Ідея нашої розробки проста: глухоніма людина вдягає особливі рукавички, обладнані датчиками вигину, електронним компасом, гіроскопом і акселерометром, а також батареями – звичайними літій-іонними, як у мобільних телефонах, і сонячними», - пояснює капітан команди QuadSquad Антон Степанов.

По каналах безпровідного зв’язку інформація про положення рук у просторі та жести транслюється на ноутбук, планешт або смартфон. Спеціальна програма перетворює прийняті сигнали у слова та речення.

В подальшому хлопці планують довести розробку до зразку, котрий можна буде масово випускати.

«Важливо, наприклад, підібрати такі рукавички, у котрих рукам було би не дуже спекотно. Вартість серійної системи Еnable Тalk, припускаю, буде в межах 100-150 доларів. У ній зацікавлено близько 40 мільйонів інвалідів слуху по всьому світі», - розповів Антон. 

Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років