Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Віка Горячко

Дитяча мужність

Гордість країни 2012 року

Віка Горячко

16-річна Вікторія Горячко віддала свою шкіру, аби врятувати життя двохрічній племінниці. Маленька Діаночка випадково впала в окріп, і в неї опеклося 50 відсотків шкіри. На пошуки донора не лишалося часу, життя дівчинки загасало. Вікторія рішуче наважилась на серйозний крок і віддала крихітці шкіру зі своїх ніг…  

Яна Погориловська відволіклася буквально на секунду – побігла глянути, чи закритий колодязь. У цей час її двохрічна дочка Діана зайшла до кімнати й залізла у таз із окропом. Коли мама прибігла до кімнати, було вже пізно: дитина буквально кипіла. На крихітці не лишилося живого місця. Діаночку негайно забрали в лікарню. Вона весь час лишалася при свідомості і голосно плакала. Дівчинка одержала опіки 50 відсотків поверхні тіла, 30 відсотків з яких – глибокі. До неї підключили масу апаратів.

«Ми робимо все, що в наших силах, - коротко відповідали лікарі. – Тримайтесь…»

Медики підбадьорювали, а самі ховали очі. Тільки тепер стало відомо, що у Діаночки майже не було шансів.

На щастя, дослідження показали, що внутрішні органи дівчинки не постраждали. Натомість, на спині і руках у Діани взагалі не залишилось шкіри. Численні крапельниці трохи допомагали, але наступного дня дівчинці ставало тільки гірше. Замотана бинтами, крихітка майже не приходила до тями. Терміново був потрібен донор із пересадки шкіри. 

Мама і бабуся дитини не могли їй допомогти, адже в дитинстві перехворіли на Боткіно та жовтуху. Але раптово на операцію з пересадки шкіри з ніг згодилась сестра Яни, рідна тьотя Діаночки – 16-річна Віка. Дівчина у будь-що вирішила допомогти племінниці. У Вікторії забрали шкіру вище колін з обох ніг, тепер у неї там величезні червоні шрами, але школярка не переймається:

«Через шрами я особливо не переживаю, - говорить Віка. – Адже є і довгі спідниці, і симпатичні брюки».

Вся родина їй вдячна, адже своїм сміливим вчинком вона врятувала життя маленької дитини, попри те, що спотворила себе на все життя.  

Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років