Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Еміль Фісталь

Лікар року

Гордість країни 2012 року

Еміль Фісталь

Керівник Донецького опікового центру та першої в СНД лабораторії з вирощування клітин шкіри Еміль Фісталь врятував новонароджену дитину, поставивши унікальний діагноз. Хлопчик народився із рідкісною формою буллезного епідермолізу, через що на більшій частині його тіла немає шкіри. Дана форма захворювання досить рідкісна та зустрічається лише в однієї дитини приблизно на мільйон. Замість того, щоб ампутувати новонародженому ніжки, як на цьому наполягали лікарі пологового будинку, лікар Фісталь пересадив хлопчикові на ніжки здорову шкіру.

 Лікар Еміль Фісталь допомагає вижити діткам, котрі народжуються з найстрашнішими діагнозами. Бульозний епідермоліз - небезпечний тим, що при найменшій травмі дитина позбавляється шкірних покривів. Навіть від незначного тертя на ніжній шкірі утворюються пухирі, які відшаровуються. На їхньому місці залишаються глибокі рани, які є «воротами інфекції». Чим молодша дитина, тим слабший у неї імунітет і тим більша небезпека зараження крові. А виникнення ран і рубців в подальшому призводить до стягання шкіри та обмеженню руху суглобів. Можлива, навіть і інвалідність.

Лікар Фісталь успішно проводить операції діткам у перші дні їхнього життя. Звичайно, після операцій малюкам доведеться пережити ще довгий шлях боротьби з хворобою. Але саме цей медик дає їм єдиний шанс вижити.

Ось вже багато років він допомагає людям у, здавалося б, самих безнадійних ситуаціях. Він береться за ті випадки, від яких відмовилися інші лікарі. Еміль Якович приїжджає в лікарню щодня, у нього немає вихідних і свят, але є величезна відповідальність за людей, які цього потребують.

Еміль Фісталь – лікар від Бога. Він рятує дітей у перші дні їхнього життя. Медик проводить успішні операції в новонароджених з діагнозом – «бульозний епідермоліз», - хвороба, що позбавляється шкірних покривів дитину, навіть при найменшій травмі. 

Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років