Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Допомога при пологах

Всім світом

Гордість країни 2010 року

Допомога при пологах

Дитина Тетяни Новікової вибрала для народження холодний ранок лютого. На  Харківщині сніг падав декілька днів поспіль. І, коли удосвіта мешканка села Борисівка відчула, що - "час",  навіть до місцевого медпункту вона насилу дісталася.

Спочатку до породіллі спробувала пробитися "швидка" з сусіднього села. Але застрягла ще на під'їзді до Борисівки. Розчистити дорогу лікарям спробував трактор і… теж "потонув" у заметах. У відчаї медики зателефонували в МНС.

- Рятувати породіллю зі снігового полону нам довелося вперше, - зізнається  начальник окремого поста села Липці Харківського районного управління ГУ МНС України в Харківській області Олександр Кушка.

Щоб розгребти сніг, рятувальники викликали спецмашину. У Липці, тим часом, на заклик колег прибули професор медицини й анестезіолог - у разі потреби вони могли на місці надати майбутній мамі допомогу. Ось тільки спочатку до жінки, що народжує в заметеному снігом селі, потрібно було дістатися.

Кортеж із декількох машин, щоб здолати 18 км, витратив приблизно три години.

- Їхали у справжніх снігових тунелях, інколи висота заметів сягала 2,5 метрів, - згадує Олександр Кушка. - Слава Богу, ми встигли вчасно.

Тетяна "парадний" в'їзд медиків і рятувальників у Борисівку запам'ятає надовго.

- Коли ми вже втратили надію, почули шум - це в село в'їхала величезна, як мені тоді здалося, колона автомобілів, - сміється Тетяна. - Я розгубилася. Не вірилося, що стільки людей і техніки задіяли заради того, щоб з'явився на світ мій син…

Хлопчика назвали Валентином. За іменем святого, у чий день він народився. На згадку про ту любов,  якою жінку, що народжувала в засніженому селі, оточили сторонні люди.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

До породіллі пробивалися крізь двометрові замети
Загрузка плеера


Нагороду вручають Ані Лорак та Костянтин Стогній
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років