Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Віра Ремажевська

Почуття обов'язку

Гордість країни 2010 року

Віра Ремажевська

Після такого удару долі не кожен зможе звестися на ноги: довгоочікувана дочка народилася незрячою. Вирокові мати довго не вірила. Їздила по лікарях і чула одне: «Лікування безперспективне».

Намагаючись збагнути, як тепер виховувати дитину, Віра звернулася в управління освіти. «Коли дочці виповниться сім років, приведете її в школу для сліпих, там про все дізнаєтесь», - сказали їй.

- І я зрозуміла: наша система освіти нічого не може запропонувати такій мамі, як я, - згадує Віра Миколаївна.

Дівчинку вона навчала сама. Аби ліпше зрозуміти її, закривала очі темною пов'язкою. Терпляче розповідала, як розпізнавати предмети, користуватися побутовими приладами, не губитися в просторі. Незабаром донька вже допомагала Вірі: сама мила підлогу та посуд.

Коли дівчинка пішла в спеціальну школу, Віра влаштувалася туди секретаркою. Допомагаючи дитині робити уроки, вивчила шрифт Брайля. Здобула спеціальну педагогічну освіту, щоби працювати в тій самій школі вчителькою.

А потім розробила авторську методику і почала створювати унікальний заклад для хворих дітей, бо весь час пам'ятала, як сама колись потребувала поради. Згодом цій наполегливій жінці виділили ще одну будівлю колишнього дитсадка. Саме там вона розпочала педагогічний експеримент із надання ранньої допомоги таким дітям, як її донька.

Сьогодні Віра Миколаївна – кандидат педагогічних наук, доцент, фахівець зі світовим ім'ям, завідувач кафедри в Інституті післядипломної педагогічної освіти.  І – директор відомого в Україні навчально-реабілітаційного центру «Левеня» для дітей з порушеннями зору. В «Левеняті» навчаються та проходять реабілітацію більше 200 сліпих, слабозорих та сліпоглухих дітей.

Переймати досвід Віри Миколаївни приїздять з інших країн. У неї – багато звань. Але найбільша для Віри Миколаївни нагорода – слова дочки, яка закінчила інститут із червоним дипломом і сьогодні працює в центрі психологом: «Мамо, спасибі за те, що ти не виховала мене інвалідом!».

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Вона допомагає тим, хто живе в пітьмі
Загрузка плеера


Нагороду вручають Ірина Лисенко та Олександр Швець
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років