Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Соломія Лук'янець

Рідкісний талант

Гордість країни 2010 року

Соломія Лук'янець

Співати Соля (так дівчинку звуть рідні) почала раніше, ніж говорити. Мама згадує: вже у два роки маля при звуках "Вокалізу" Рахманинова починало наспівувати, точно повторюючи мелодію.

У три рочки дівчинка вперше вийшла на сцену. І тут же стала лауреаткою музичного конкурсу, який проводили в Києві серед дошкільнят. А сьогодні за плечима 9-річної Соломії - перемоги в 8 (!) міжнародних конкурсах.

Соломія перемогла в дитячій «Новій хвилі». Коли першого конкурсного дня, після виконання жартівливої пісеньки, вiд одного з членiв журi вона почула: «Ти добре співала, ми так сміялися!», - чомусь образилася. «Завтра я змушу вас плакати!» - пообіцяла маленька оперна діва. І справді: «Аве Марію» Шуберта вона виконала з таким недитячим напруженням емоцій, що глядачі не могли стримати сліз.

Через кілька місяців - ще одна гучна перемога. Соломія посіла перше місце на конкурсі юних вокалістів Олени Образцової. В історії стрімкого злету маленької співачки це особлива дата. Адже в тих змаганнях, у яких вона перемагала раніше, оцінювали естрадний вокал. А конкурс Образцової - це перший, на Солиному шляху, академічний. Оперні співці не просто визнали дівчинку «своєю». Італійський оперний бас Бруно Пратико аплодував їй стоячи, з вигуками: "Браво!". 

Утім батьки Соломії і далі вважають її звичайною дитиною. Хіба може дівчинка з сім'ї музикантів уже в п'ятому(!) поколінні прагнути чогось іншого, крім сцени? А ось слухачі, підкорені кришталевим сопрано на три октави, яким уже зараз володіє Соля, називають її «янголом» і «маленьким українським дивом»...

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Наймолодша оперна співачка України
Загрузка плеера


Нагороду вручають Олександр Попов та Олена Гребенюк
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років