Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Ольга Коваленко

Лікар року

Гордість країни 2010 року

Ольга Коваленко

Кожен ранок вона йде туди, де живуть біль і відчай. Її вже чекають. З надією на диво. З вірою, що вона зможе зробити неможливе.

- Скільки разів ми вмираємо разом із цими дітьми, - зізнається провідний хірург Київського опікового центру Ольга Коваленко. – В кожному столику, у кожного хірурга і реаніматолога є валідол і нітрогліцерин.

Вероніка потрапила на операційний стіл до Ольги Миколаївни в три роки. Дівчинка перекинула відро з окропом. 75 відсотків – з такими опіками шкіри практично неможливо вижити. Мамі дівчинки казали: у Ніки - один шанс із тисячі. Ольга Миколаївна нічого не відповідала. Вона просто робила операції. Одну за одною. Знімаючи з крихітного, змученого тільця мертву шкіру і приживляючи здорову.

Вероніка витримала 12 операцій. І сьогодні заново вчиться жити.

- Діти, які перенесли опіки, відразу дорослішають, - сумно констатує Ольга Миколаївна.

За операційним столом ця дивовижна жінка проводить майже весь робочий день. Трапляється, й по п'ять операцій за зміну доводиться робити. А якщо потрібно, Ольга Миколаївна – поруч і вдень, і вночі. Біля Насті Овчар вона була і на батьківщині, і в Америці, куди мужню дівчинку, якій співчувала вся Україна, відправили на лікування.

Ця жінка врятувала життя тисячам людей. Але всіх їх вона знає на ім’я. Не дивно. Адже, навіть покинувши стіни лікарні, її великі й маленькі пацієнти ще не раз повертаються по допомогу й пораду.

Кожен ранок вона йде туди, де живуть біль і відчай. І день за днем, рік за роком зцілює обпалені тіла, повертаючи надію обпаленим душам.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Вона зцілює обпалені тіла і душі
Загрузка плеера


Нагороду вручають Настя Овчар та Ілля Ємець
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років