Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Олег Цибульський

Видатні приклади відваги

Гордість країни 2010 року

Олег Цибульський

Того дня Олег їхав на чергування. Старенький трамвай, дзеленькаючи, повільно рухався вулицями Дніпродзержинська. А 42-річний пасажир автоматично (звичка, вироблена роками служби в охоронних структурах) відзначав ті дрібниці, яких інші люди зазвичай не помічають: гудіння мотора, стукіт коліс. Тому, коли несподівано в салоні стало дуже тихо, Олег миттєво напружився.

- Я відразу зрозумів - щось сталося, - згадує він. – Чую - вагоноводій гарячково клацає перемикачами, але нічого зробити не може. І раптом трамвай повільно покотився назад, із гори.

А раптом некерований вагон зіткнеться з автомобілем? А якщо на рейках є люди, котрі чекають транспорту зовсім з іншого боку? Усе це Олег оцінив за лічені секунди, поки в салоні наростала паніка. А вже потім він згадає про страшну трагедію в 96-му, коли на сусідній вулиці трамвай котився цілих два кілометри, набираючи шалену швидкість. 34 загиблих – такою була тоді ціна несправних гальм.

- Я почув, як водій крикнула кондукторові: «Бери «черевика» і стрибай!», - згадує він.

Двері відчинились, і жінка вискочила на ходу. Олег, не роздумуючи, стрибнув услід.

Гальмівний «черевик», який працівниця невправно пхнула під колесо вагона, не втримався на рейці. Його відкинуло, і трамвай покотився далі. Олег зорієнтувався миттєво. Схопивши нехитре пристосування, він за декілька стрибків наздогнав вагон і намертво заблокував колесо. Трамвай заскреготав. Проїхав іще кілька метрів за інерцією. І… зупинився.

Олег зазирнув у кабіну насмерть переляканої вагоноводи, яка тільки і змогла вимовити: «Ой, дякую». Переконався, що все гаразд. І поїхав на роботу.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Він стрибнув не роздумуючи
Загрузка плеера


Нагороду вручають Віра Брежнєва та Арсеній Яценюк
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років