Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Екіпаж літака

Видатні приклади відваги

Гордість країни 2010 року

Екіпаж літака

Тарас Нижник, Олександр Шпунт, Сергій Дядечко, Євген Солоденко, Володимир Малий, Віктор Корольов, В'ячеслав Абатуров, Олександр Ульянов

Пілоти більше двох місяців не були вдома. Всім не терпілося швидше повернутися в Україну, вдихнути до болю рідний запах домівки, обійняти дружину, дітей, онуків. Але внизу, під крилом вантажного ІЛ-76 сонно блимав тисячами вогнів чужий мегаполіс. Через хвилину екіпажеві – сімом українцям і росіянинові – належало зробити останній у їхньому житті вибір. Вибір, який вони вважали єдино правильним.

Тієї ночі літак, який віз 40 тонн гуманітарної допомоги до Африки, дозаправлявся в Пакистані. А ледве пілоти підняли ІЛ-76 у повітря, спалахнув двигун. Система аварійного гасіння не спрацювала. І вогонь перекинувся на інший двигун.

- …Він так любив землю, - ковтає сльози Лариса, вдова бортінженера Євгена Солоденка. – Ми влітку купили дачу, то він усе землю готував, обробляв. Казав: «Ну, ще раз злітаю…».

pilots_1.jpgЦей останній політ тривав лише кілька хвилин. Літак, з охопленими полум'ям двигунами, й повним баком нестримно падав на мегаполіс. Ще кілька секунд - і вибух знищить усе в радіусі кількох гектарів.

І в ці останні миті життя пілоти вирішили змінити курс. Відвести літак убік від густонаселеного району. Врятувати сотні людей.
ІЛ-76 урізався в землю в практично безлюдному місці. Загинуло четверо пакистанців. І екіпаж у повному складі.

- Я дзвоню Тетяні, а вона каже: "Наших чоловіків більше немає...", - згадує Світлана, вдова радиста Володимира Малого.

- Цінуйте кожну хвилину, будьте разом більше, радійте життю! - каже Лариса Солоденко. - І бережіть одне одного...

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Вони відвернули від міста літак, що падав
Загрузка плеера


Нагороду вручають Ніна Матвієнко та Ахмад Наваз Салім Мела
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років