Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Євген Синиця та Євген Діхтяренко

Сила духу

Гордість країни 2009 року

Євген Синиця та Євген Діхтяренко

Того дня лейтенант міліції Євген Синиця не працював. Вечір він разом із другом  Женею Діхтяренком провів у райцентрі. Парубки на машині поверталися в рідне село, коли коло узбіччя побачили охоплену полум’ям «Таврію». Від неї бігла людина. «Допоможіть!» - устиг прохрипіти незнайомець перш, ніж упасти...

Того нещасливого суботнього вечора у машині їхали троє парубків – Віталій, Сашко та Ігор. Чи то втома ослабила увагу водія, а може, просто колесо потрапило в вибоїну,  але раптом машина різко крутнула і на повній швидкості врізалася в дерево.

Шок, що на якийсь час притупив біль, допоміг Сашкові вилізти з машини. Зібравши всі сили, він спробував витягти з понівеченого автомобілю товаришів. Але не зміг. І тоді, попри зламану (!) ногу, кинувся напереріз машині, що з’явилася на дорозі...
 
Два Євгени відразу оцінили небезпеку. Вогонь уже підібрався до бака з паливом, він міг вибухнути будь-якої секунди. Але парубки, не вагаючись, кинулися до постраждалих. Спочатку витягнули водія – його куртка розплавилася від вогню. Потім – пасажира, в нього були зламані кістки.

І тільки-но встигли трохи відбігти від «Таврії» - пролунав вибух. Машина й дерево перетворилися на смолоскип...

Це гігантське вогнище стало маяком для «невідкладної допомоги», що вже мчала до місця аварії після дзвінка Жені Синиці.

До самого світанку лейтенант і його друг допомагали співробітникам ДАІ, дзвонили родичам постраждалих і всі допитувалися в пожежників: чи не було в машині ще когось? Заспокоїлися, лише коли переконалися: вони встигли врятувати всіх.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Євген Синиця та Євген Діхтяренко врятували людей із охопленої полум’ям машини
Загрузка плеера


Нагороду вручає Нестор Шуфрич, та Тетяна Корнякова.
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років