Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Іван Коцюба, Іван Нечипоренко

Лікар року

Гордість країни 2009 року

Іван Коцюба, Іван Нечипоренко

Їх складно здивувати. Хірурги звикли до всього. Але коли в П’яту Сумську лікарню привезли цього пацієнта, лікарі не відразу повірили своїм очам.
 
- Він сидів у машині «швидкої допомоги», а з живота стирчала труба, і нутрощі назовні, - згадує хірург Іван Нечипоренко. – Візуально це було страшно.
 
Того дня водій вантажівки Валерій Чалий звично загальмував біля залізничного переїзду. Раптом сильний порив вітру обернув незакріпленого шлагбаума. Металева труба, пробивши вітрове скло, пронизала водія.
      
- Намагаюся підійнятися – щось не дає, - описує ту жахливу мить Валерій. – Та що таке, думаю! Глянув – труба під кермом зайшла й пробила мене...

Напевне, це можна пояснити лише станом афекту: водій зміг дотягнутися до мобільного та самостійно викликати допомогу.
   
Коли рятувальники різали трубу, щоб звільнити прикованого до сидіння водія, ніхто не вірив, що Валерій виживе. Коли його привезли в лікарню – санітарка, побачивши пацієнта, знепритомніла. Проте хірурги – Іван Нечипоренко та Іван Коцюба - спокійно взялися за звичну роботу.

Операція тривала п'ять годин. І ще місяць Валерій Чалий провів у лікарні, повільно, але невпевно видужуючи. Для самого водія, для його рідних і близьких це було воскресінням, дивом, за яке потрібно дякувати лікарів і Бога. А для хірургів – просто ще одна операція в низці щоденних турбот. Вони не рахують врятованих життів. Вони просто сумлінно виконують свою роботу.

Прийде інший день. Привозитимуть інших хворих. І ці лікарі знову одягатимуть халати і братимуть до рук скальпель. Бо чужий біль відчувають, як власний… 

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Хірурги звикли до всього, але цього разу вони не повірили своїм очам.
Загрузка плеера


Нагороду вручає Арсеній Яценюк та Наталя Могилевська.
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років