Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Віталій Свірненко

Особисте досягнення

Гордість країни 2009 року

Віталій Свірненко

У рідне село Віталій Петрович повернувся вмирати.
 
- Думав, поживу на батьківщині ще трохи, та тут закопають тихенько... – зізнається пенсіонер.
 
Йому тоді було 72. Зараз Віталієві Петровичеві – 82, і планів на майбутнє у чоловіка - хоч відбавляй. Мешканця Кіровоградщини внесено до Книги рекордів Гінеса як найстаршого чемпіона світу. Свірненко 11(!) разів ставав чемпіоном світу з гирьового спорту. За його плечима кілька світових рекордів. Віталій Петрович – майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтинґу та заслужений майстер спорту з гирьового спорту. Нормативи в цих видах він виконав усього півтора року тому.

Дозволу брати участь у змаганнях довелося домагатися особливо:
 
- У Держкомспорті наказом спеціально "під мене" створили вікову категорію, - пояснює пенсіонер.
Лише на ветеранських змаганнях Віталій Петрович виборов 50 золотих медалей! Ну а перемога на чемпіонаті світу принесла пенсіонерові не лише славу, й особисте щастя: у розмові з журналістом обласної газети чемпіон пожартував: «Та я ще й одружитися можу!».

З таким заголовком - «Богатир шукає собі дружину» - інтерв'ю і вийшло. Хто міг подумати, що суджена справді відгукнеться! 50-річна Галина Георгіївна пояснює, що спочатку, коли прочитала інтерв'ю, просто захотіла чим-небудь допомогти життєлюбові. А потім вони повінчалися.

Своїм захопленням Віталій Петрович заразив односельців. Тепер він тренує приблизно 20 учнів. І регулярно їздить із ними на змагання. На поїздку до Архангельська Віталій Петрович витратив гроші, відкладені собі на похорон. Думати про смерть йому зараз ніколи…

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження


Загрузка плеераЗагрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років