Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Віталій Воробей

Видатні приклади відваги

Гордість країни 2009 року

Віталій Воробей

Милю занапастила випадковість. Коли б дівчина, збираючись на концерт, одягла б не легку куртку, а щось тепліше, напевне, залишилася б жива. Але того зимового вечора вона сильно змерзла. Тому всміхнулася подрузі Тетяні та її парубкові: «Ви розважайтеся, а я побіжу». І поквапилася до будинку, в якому три подружки – Таня, Миля та Алла, що переїхали до Луцька з області, винаймали кімнату.
Тетяна почала збиратися додому хвилин за 20. Віталій пішов її проводжати.      Недобре вони відчули, коли помітили: в кімнаті не горить світло. Потім побачили крапельки крові на притоптаному снігу. А за зачиненими дверима хтось ховався.
Парубок міг відступити. Просто викликати міліцію. Але замість цього, крикнувши Тетянці, щоб бігла по допомогу, почав виламувати двері. Потім почув, що хтось  виплигнув через вікно, і кинувся вслід. Незнайомця Віталій наздогнав уже на вулиці. Повалив на сніг і скрутив руки за спиною. Чоловік чинив опір і кричав, що у нього намагаються забрати гаманець. Перехожі вагалися, не знаючи, кому з суперників, що борсалися в снігу, варто допомогти. 
- Тоді я закричав: «Він удерся в будинок і, можливо, там когось убив!» - згадує Віталій. - Один із хлопців побіг у будинок, а потім повернувся і сказав: «Вони там мертві лежать... Дві дівчинки!». Цей гад відразу припинив борсатись…
Убивцею виявився злочинець, раніше вже засуджуваний за розбій і пограбування. Того вечора він проліз  у будинок, де жили три подружки. На свою біду, Алла ще не встигла піти на роботу. За фатальною випадковістю, Миля повернулася раніше, ніж збиралася. Обох дівчат злочинець задушив.
Коли Віталія запитують, чи не боявся він, коли переслідував убивцю, парубок лише знизує плечима:
- Я просто знав, що мушу затримати того, хто ховався в будинку. І ні про що інше  тієї миті не думав.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

6. Він не боявся, коли переслідував убивцю
Загрузка плеера


Нагороду вручають Анатолій Могильов, та Лілія Подкопаєва
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років