Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Михайло Жар

Сімейна історія

Гордість країни 2009 року

Михайло Жар

У настоятеля Свято-Вознесенського монастиря – 250 дітей. І що з того, що лише троє з них – рідні. Запаси співчуття в серці священика з села Банчени, що на Буковині, невичерпні. А тому любить усіх дітей однаково – і рідних за кров’ю, і названих, яких у батька Михайла -  29, і 218 діточок, що перебувають під його опікою.

Утім сам батько Михайло зізнається, що улюбленці в нього все ж є: серце особливо щемить, коли бачить дітей, обділених здоров'ям. З цього, майже фізичного, страждання, коли бачить хвору дитину, колись усе й почалося: 1992 року в чернівецькому будинку маляти отець Михайло помітив недужого на ДЦП Іванка, дізнався, що ніхто не хоче всиновляти хлопчика, й умовив дружину забрати дитину.
Від тоді сім'я Михайла Жара постійно зростає. Священник часто забирає з дитячих будинків тих, кого доля образила особливо, – безруких, сліпих, з тяжкими ураженнями нервової системи. А торік оформив опіку над 50 ВІЛ-інфікованими дітлахами.
  
Два роки тому отця Михайла нагородили званням «Героя України». Втім він про це говорити не любить і вважає, що сам ніколи б не впорався.

- Найчуйніші люди в Україні, з їхньою допомогою і діток ростимо, - каже він.

Справді, завдяки добрим людям 2002 року в селі побудували справжнє дитяче містечко. Це добрі люди зі всієї країни присилають буковинським малюкам дарунки. Щодня допомагають ростити, виховувати й лікувати дітей. Ось тільки весь цей світ добра все одно – як планети коло сонця – обертається довкола серця отця Михайла. Серця, в якому вистачить любові для всіх хворих і кинутих дітей.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Він став батьком для 250 дітей
Загрузка плеера


Нагороду вручають Олена Пінчук, та Костянтин Меладзе
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років