Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Ілля Ємець

Сенсація року

Гордість країни 2009 року

Ілля Ємець

На 22-му тижні розвитку серце ще не народженого маляти – розміром із квасолинку. Вже на цьому етапі в житті, що ледве зароджується, лікарі можуть розгледіти прикмети майбутньої хвороби.  Вада серця – діагноз, який сучасна медицина здатна поставити дитині ще до її народження - може стати вироком: близькі часто радять жінці аборт.

У київському Центрі дитячої кардіології і кардіохірургії майбутніх мам навчають протистояти неграмотним порадникам. Адже здебільшого немовля можна врятувати, якщо відразу після народження зробити йому операцію.
Складно повірити, але в крихітному сердечку, яке в новонародженого – розміром із його кулачок, хірурги Центру успішно знаходять і виправляють помилки природи. А торік київські кардіохірурги почали використовувати методу, яка вразила колег простотою і геніальністю.

Першим застосував пуповинну кров замість донорської для операції на серці новонародженого належить директор Центру Іллі Ємцеві.

- Ми не відразу повірили, що ніхто у світі до нас цього не робив, тому зв'язалися з фахівцями провідних кардіоцентрів світу, - зізнається він. – І переконалися, що ми справді перші.
Лікарі Центру вже впевнилися: своя пуповинна кров може в штучному кровообігу успішно застосовуватися при самих критичних вадах серця. До того ж, можна бути певним, що новонароджений нічим не заразиться: при використанні донорської, хай би як ретельно її перевіряли, ризик усе одно залишається.

Новаторство київських лікарів уже наробило розголосу. Торік у Центрі побував усесвітньо відомий кардіохірург Роджер Міі. Професора приголомшило відкриття українських колег. Визнання здобув винахід і на Європейському конгресі кардіохірургів в Австрії у березні цього року. На думку європейських фахівців, цей метод розкриває можливості до нових науково-практичних досягнень в галузі медицини. Щоб розробка зажила світового визнання, її залишилося тільки задокументувати…

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Він не повірив, що ніхто у світі цього ще не робив
Загрузка плеера


Нагороду вручають Микола Азаров та Оксана Гутцайт
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років