Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Ганна Войціховська

Сусід року

Гордість країни 2009 року

Ганна Войціховська

Того січневого дня дві подружки-першокласниці грали біля ставка. 6-річна Іринка необережно ступила на лід – і крига тріснула.

Важкий зимовий одяг умить намок і потягнув дівчинку на дно. Іринка намагалася чіплятися за лід, але сил ставало щораз менше.

Дорослі досі дивуються з мужності Іринчиної подружки. Схопивши Іру за руку, Ганна зо всіх дитячих сил потягнула її з води.

- Тягну-тягну, ніяк, - згадує Ганна.
 
На щастя, дівчатка пригадали про санчата, на яких каталися до того, як тріснула крига. Ганна підтягнула їх до краю ополонки, а коли Іра за них ухопилася, потягла ґринджоли геть.
 
- Я все ніяк не могла утриматися, не відчувала рук і ніг, - зізнається Іринка. - Мені стало дуже страшно. Я подумала, що зараз потону.

Жага життя додала дівчинці сил. Їй удалося закинути ногу на кригу, Ганна рвонула ґринджоли на себе та витягнула подружку. А потім перелякані дівчатка побігли – кожна до себе додому.
 
Як малючці, що заклякла, вдалося дістатися та не знепритомніти дорогою від переохолодження? Інакше як дивом цього не назвеш.

Удома, побоюючись покарання, Іра спробувала заховати мокрий одяг. Але, звичайно, те, що сталося, невдовзі стало відомим.

За мужність Ганні на шкільній лінійці дівчинці врочисто вручили ляльку. Але головне - після пережитого дівчатка стали друзями «нерозлийвода». Іра не по-дитячому усвідомлює, що зобов'язана Ганнусі життям. І ледве углядівши її в школі, мчить до подруги.

Чи пронесуть дівчатка цю дружбу крізь усе життя? Хочеться в це вірити.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Вона врятувала подружку з ополонки
Загрузка плеера


Нагороду вручає Василь Вірастюк, та Анастасія Заворотнюк
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років