Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Ольга Пашолок

Сила духу

Гордість країни 2008 року

Ольга Пашолок

Марафонський заплив через Босфор уперше здолала спортсменка без ніг

Марафонський заплив (6,5 км) через протоку Босфор – справа тяжка й небезпечна навіть для досвідчених спортсменів. Щонайменша помилка – й підступна підводна течія (а їх у протоці – чотири!) може понести в Мармурове море або, ще гірше, затягнути під днище корабля. Саме тому організатори традиційного літнього змагання дозволяють брати участь у ньому лише цілком здоровим спортсменам. 45-річна Ольга Пашолок не знала цього.

Ользі було 33, коли вона потрапила під поїзд. До життя без ніг звикала довго й болісно, цілих три роки мучило питання: «Навіщо?..». Віддушину знайшла в криворізькому клубі для параспортсменів «Oлімп». У воді вона відчувала себе такою, як раніше, - спритною, швидкою та сильною…  

Коли зі Стамбула прийшла ввічлива відмова, Пашолок не втратила надії, що організаторів Босфорського запливу можна вмовити. Усю дорогу, поки разом із тренером летіла до Туреччини, в думках сперечалася й переконувала. Але місцеві посадовці виявилися невблаганні: небезпечно.

Допоміг щасливий випадок. Ольга і її тренер випадково дізналися, що мер Стамбула в цей день зустрічається з мешканцями міста, готовий вислухати будь-яку скаргу. Набравшись сміливості, українки звернулися до нього з проханням. 

Дозвіл брати участь у марафоні вони отримали. Щоправда, за умови, що їх супроводжуватиме рятувальний катер. Про всяк випадок.

- Коли на фініші я видерлася на баржу, на обличчях людей побачила подив, адже ніколи раніше параспортсмени не брали участі в цьому марафоні - усміхається Ольга. – Ми з тренером показали пристойний час – затоку перепливли за 57 хвилин. До речі, залишивши позаду не менше від півпівсотні інших спортсменів.

Сьогодні Ольга готується до нових рекордів. У планах цієї мужньої жінки – заплив через Ла-Манш…

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Марафонський заплив через Босфор уперше здолала спортсменка без ніг
Файл для проигрывания не найден.


Нагороду вручають Ердоган Шериф Иш Джяна та Ані Лорак
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років