Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Олексія Юхименко

Всім світом

Гордість країни 2008 року

Олексія Юхименко

Біда прийшла в оселю Юхименків звичайного вечора, коли 14-річна Олексія зайшла в рідний під'їзд. Дівчинка поверталася з уроку англійської. Окрім підручників у її сумці більше нічого не було. Можливо, саме це так розлютило грабіжника. Перед тим, як утекти, він жорстоко побив дівчинку. 

Після цього Олексія почала сліпнути.
 
- Одна річ, коли розумієш: твоєму дитяті ніхто у світі допомогти не в змозі. І зовсім інша - знати, що зір відновити можна, але операція коштує 10 тисяч доларів, а для нашої сім'ї це - нереальна сума, - згадує ті страшні дні її мама.

Єдиною радістю для дівчинки був інтернет-щоденник, куди вона викладала свої вірші й оповідання. Ось ці рядки й помітила якось журналістка з Миколаєва Тетяна Делик.

Спочатку про біду написала місцева газета. Потім заклик: «Допоможімо зібрати на операцію!» кинули «ФАКТЫ».  І Україна відгукнулася.

- Якби мені хто сказав, що так буває, просто не повірила б, - усміхається мама Олексії. - Нам дзвонило більше трьохсот осіб на добу!    

Люди втішали, підбадьорювали, слали гроші. 95-річна, майже незряча пенсіонерка з Миколаєва передала 250 гривень. З Одеси прислали спеціальну комп'ютерну програму для тих, хто погано бачить. Клуб байкерів переказав 200 доларів. Київські студенти поповнили рахунок телефону Олексії. Багато хто пересилав гроші, не називаючи себе.

Усією громадою вдалося зібрати приблизно 14 тисяч доларів. Вистачило на операцію на обох очах. Після цього дівчинка вже могла розрізняти світло. І навіть самостійно пересуватися по коридору! Але щоб маленький успіх перетворився на велику перемогу, потрібна ще не одна операція. Сподіватися сім'ї Юхименків залишається тільки на щирі серця. Допоможемо?!

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

На горе майже осліплої дівчинки відгукнулася вся Україна
Загрузка плеера


Нагороду вручають
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років