Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Олександр Резніков

Лікар року

Гордість країни 2008 року

Олександр Резніков

До цього запитання він давно звик. Коли до нього привозять чергового пацієнта з відірваною в аварії ногою або відрізаними сінокосаркою пальцями, перше, що чує Олександр Резніков, - це: «Лікарю, пришиєте?».

- Я оцінюю об'єктивно й кажу: «Так, пришиємо», - так просто про диво, яке здійснює щодня, говорить завідувач відділенням мікросудинної та пластичної хірургії Інституту хірургії і трансплантології імені О. О. Шалімова АМН України, кандидат медичних наук і заслужений лікар України.


6 операцій на тиждень. Приблизно 300 - на рік. За 20 із гаком років роботи мікрохірург Олександр Резніков провів кілька тисяч операцій. Кожна – це тяжка, виснажлива праця, після якої болять очі та тремтять руки. Адже операції з реплантування кінцівок тривають 6-12 годин і вимагають ювелірної точності: на артерію діаметром міліметр потрібно накласти 8 швів!

- Звичайно, бувають ситуації, коли хочеться все кинути й піти, - каже Олександр Вікторович. – Але потім опановуєш себе…

Найліпша винагорода для лікаря – це здоров'я його пацієнтів. І, звичайно, Олександр Резніков пишається тим, що 15-ро людей, завдяки його допомозі, знову змогли ходити, а приблизно 350 – повернули собі руки. Вдало пришитих пальців мікрохірург не рахує – кількість таких випадків у його практиці давно вже перевалила за тисячу.

Пацієнти вважають його чарівником. А сам він кожну операцію починає фразою: «З Богом!».

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Лікар, що здатен творити диво
Загрузка плеера


Нагороду вручає Раїса Богатирьова та Валерій Харчишин
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років