Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Любов Шаповал

Видатні приклади відваги

Гордість країни 2008 року

Любов Шаповал

Було десь опівночі, коли вікно в квартирі подружжя Шаповалів раптом бризнуло дрібними скалками. Вирішивши, що хтось кинув у скло каменем, Валентин Федорович попрямував до балкона і – вмить відскочив. На нього зі скривавленим ножем і криком: «Усіх повбиваю! З дороги!» йшов незнайомець із дикими очима.

Це пізніше подружжя дізнається, що їхній нічний гість – досвідчений рецидивіст -  у сусідньому під'їзді убив чоловіка і тяжко поранив жінку. А коли зачув стривожені голоси сусідів, вирішив бігти через дах і звідти спуститися в сусідній під'їзд. Але двері горища виявилися зачиненими, і втікач зістрибнув на найближчий незасклений балкон. Ось так він і потрапив до квартири пенсіонерів.

- Я не встиг зрозуміти, звідки взялася ця людина, як чоловік ударив мене ножем просто в обличчя, - Валентин Федорович до цих пір хвилюється, коли згадує. – Я прикрив голову долонями, а він почав смугувати мені руки.

На дзвін скла в кімнату вбігла 66-річна Любов Тимофіївна. Ахнула - і кинулася по топірець.

- У мене просто в голові помутилося, страху не було, лише ненависть. Чоловіка тільки-но з кардіології виписали, в нього серце хворе, за що ж його так? –  хвилюється пенсіонерка. – І тут я пригадала, що за диваном у кімнаті ще з зими стоїть маленький топірець, ми ним свинячі ніжки розрубували.

Із цим обушком літня жінка і кинулася на рецидивіста. Ненависть додала сил. І хоча незнайомець устиг до кісток посмугувати  Любові Тимофіївні праву руку, пенсіонерка, замахнувшись лівою, саднула злочинця топірцем по голові… Ось так, оглушеним, рецидивіст і потрапив до рук міліціонерів.

- Як я його здолала, сама тепер не розумію, - дивується сьогодні Любов Тимофіївна...

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Пенсіонерка, захищаючи чоловіка, здолала досвідченого рецидивіста
Загрузка плеера


Нагороду вручає Тетяна Корнякова
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років