Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Галина Кондрашова

Сусід року

Гордість країни 2008 року

Галина Кондрашова

Вона гостювала у подруги – в райцентрі Здолбунові. В той день жінки довго сиділи на кухні, не в змозі наговоритися, а потім вийшли, щоб трохи прогулятися. Вулиця зустріла їх різким запахом гару.

Палав сусідній будинок. Господарі, стареньке подружжя, залишилося всередині. Про це Галя дізналася від їхньої дочки, яка волала про допомогу. Але хоча поруч уже зібрався натовп, ніхто не рвався рятувати людей.

- Я сварилася на них, кричала: „Поможіть!”. Там були чоловіки, але вони не реагували, - Галина й сьогодні щиро приголомшена людською байдужістю.

Тоді, виливши на себе відро води, 27-річна жінка влізла через вікно у вогненний дім. Разом із донькою господарів вона спочатку винесла стареньку. Потім допомогла самій доньці, якій від диму стало погано і - кинулася вглиб задимленої кімнати, щоб знайти чоловіка. Голова паморочилась. Галя кашляла і задихалася від диму. Але…

- Неможливо було не повернутись, - зізнається вона.

З останніх сил вона витягла напівпаралізованого дідуся на вулицю і… знепритомніла.

Медики констатували гостре отруєння чадним газом. Два місяці мешканка Рівного балансувала між життям і смертю. І весь цей час родичі Галини не могли зрозуміти її вчинку: адже могла залишити семирічного сина сиротою! Жінка зізнається, що й сама не здатна сказати, яка сила штовхнула її у вогонь. Але чітко усвідомлює: зробити інакше не могла. Син, коли підросте, напевно, зрозуміє.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Вона врятувала з охопленого полум’ям будинку літнє подружжя
Загрузка плеера


Нагороду вручають Вєра Брежнєва та Арсеній Яценюк
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років