Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Андрій та Богдан Топорівські

Особисте досягнення

Гордість країни 2008 року

Андрій та Богдан Топорівські

Музика полонила 6-річного Андрія несподівано. Стоячи за лаштунками в очікуванні тата-музиканта, хлопчик почув «Запорізький марш» і... зрозумів, що хоче грати. Ту українську народну мелодію він спробував потім самостійно підібрати на піаніно. У цей момент його й побачила викладачка, заслужена артистка України Наталя Роменська.

- Я почула одного дня під час перерви, як хтось дуже гарно підбирає. Поглянула – дитина з просто фантастичними пальцями, – згадує вона. – Талановитий хлопчик. Але руки – ніякі, ніхто не навчав.
Брати Топорівські все роблять разом. Ось і опановувати нотну грамоту з Андрієм узявся 8-річний Богдан.
 
-У нього, напевно, більше таланту, - без тіні дитячих ревнощів визнає старший брат. - Проте у мене – працьовитість.

Навесні минулого року київських школярів запросили взяти участь у міжнародному дитячому музичному конкурсі. Проте за декілька днів до поїздки сталося те, без чого не обходиться життя жодного хлопчиська, але що могло поставити хрест на виступі братів у Парижі.

- Біг, біг, біг і, коли впав, то прямо пальцем на асфальт, - так розповідає про травму Андрійко.
Катастрофа: братам потрібно грати технічно складний «Танець із шаблями», а в Андрія – гіпс на мізинці. Зійти з дистанції? «У жодному разі!» - вирішили брати.

- Андрій швидко перевчив аплікатуру. І зумів зіграти, не зачіпаючи травмованого пальця, – розповідає Наталя Роменська. – Хоча все одно інколи зачіпав. Вийшов зі сльозами на очах. На очах бриніли сльози, але зіграв добре.

З Парижа 9-річний Андрій і 11-річний Богдан повернулися з головним призом. Попереду у цих талановитих хлопчиків, без сумніву, ще багато перемог. Але ця – вистраждана і виплакана – напевно, назавжди залишиться головною.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Юні піаністи перемогли в міжнародному конкурсі. Молодший грав зі зламаним пальцем
Файл для проигрывания не найден.


Нагороду вручають Ірина Лисенко та Святослав Вакарчук
Файл для проигрывания не найден.


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років