Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Льоня та Коля Тузенки

Рекорд року

Гордість країни 2007 року

Льоня та Коля Тузенки

14-річні близнята-вундеркінди з села Баланівки що на Вінниччині стали абсолютними чемпіонами Європи у розв’язанні логічних задач з математики. Учні звичайної сільської школи, Льоня та Коля Тузенки обійшли ліцеїстів із дванадцяти країн світу! І повернулися з Парижа з двома золотими медалями. До речі, організатори Єврокубку не очікували зразу двох переможців з абсолютно однаковими балами, тому довелося терміново замовляти ще одну нагороду.

Самі близнята запевняють, що на чемпіонаті думали кожен окремо. Усе по-чесному, бо і сиділи Коля - за першою партою, а Льоня - за четвертою.

А що бали набрали цілковито однакові, то у близнят від першого класу табелі з оцінками - один в один.

Подарунок за перемогу на Єврокубкові, до речі, вони теж отримали один на двох. Хлопцям вручили… калькулятора. Але ж головне – не подарунок, уважають близнюки, які щиро радіють триумфові та самій подорожі. Бо ж за кордоном сільські хлоп’ята побували уперше. До того ж, після паризької звитяги Миколку та Льонька запросили на навчання до Українського фізико-математичного ліцею при Київському національному університеті ім. Т. Шевченка. Після його успішного закінчення брати зможуть стати студентами цього престижного закладу.

На запитання: «Ким ви бажаєте стати в майбутньому?» хлопці хором відповідають: «Ученими». Вони мріють робити відкриття у галузі фізики.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Близнята з сільської школи перемогли у чемпіонаті європи з розв’язання математичних задач
Загрузка плеера


Нагороду вручають Ірина Лисенко та Святослав Вакарчук
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років