Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Сергій Лапоног

Лікар року

Гордість країни 2007 року

Сергій Лапоног

Цей випадок професіонали називають унікальним. Адже при народженні Богданчик важив усього 490 г. Такої крихітки на території СНД ще не вдавалося врятувати нікому.

«Я чомусь не мала поганого передчуття, - згадує мама Богдана Олена Черній. - За тиждень до народження сина мені зробили УЗД, усе було
добре…»

Коли в Олени несподівано відійшли води, її на «швидкій» відвезли у житомирський обласний центр охорони здоров’я матері та дитини.

«Зізнаюся, я тоді вже у думках прощалася з малям, - каже жінка. - Медики сказали, що дитина жива, але не обнадіювали.»

Але теорія медицини говорила - це маля не може вижити. А якщо виживе, то скоріш за все буде інвалідом. Але Богданчикові пощастило: недоношений малюк, який поміщався на долоні, не міг самостійно дихати і їсти, потрапив до дбайливих рук завідувача відділу інтенсивної терапії новонароджених Сергія Лапонога. Медик практично поселилися в лікарні, біля дитини, яка постійно потребувала його допомоги. Зважував кожен його новий грам, рахував кожен подих...

До речі, Богдан - не єдиний маленький пацієнт, котрого порятували Сергій Петрович та його відділення. За кожного недоношеного малюка, котрий потрапляє у реанімацію обласного центру, він бореться як за власного.
«Я щасливий, коли вдається виходити дитину», - зізнається лікар. Нещодавно Богданові виповнився рік. У День його народження батьки привезли малюка туди, де він з’явився на світ. Щоб разом із Сергієм Лапоногом і його колегами відсвяткувати таку важливу для них подію.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Виходив малюка, що з’явився на світ удвічі (!) раніше терміну
Загрузка плеера


Нагороду вручають Іван Малхович та Лариса Полякова
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років