Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Олег Іваненко

Особисте досягнення

Гордість країни 2007 року

Олег Іваненко

Про трагедію, яка поділила його життя на «до» та «після», 29-річний Олег Іваненко говорить просто: «Я поламався». Шістнадцятирічним хлопчиком він невдало стрибнув у воду і скрутив собі шию.

Медики передрікали йому життя без руху. Та Олег, рік за роком долаючи біль і наполегливо примушуючи своє тіло працювати, довів: медичний діагноз - не вирок.

Інвалідний візок не зашкодив хлопцеві закінчити університет. Сьогодні Олег працює нотаріусом, керує автомобілем і завойовує золоті медалі. Іваненко - член Національної паралімпійської збірної України з плавання, чемпіон України, людина, яка встановила світовий рекорд, пропливши 50 метрів стилем батерфляй без єдиного вдиху. Цей рекорд Олегові дався нелегко: коли уперше спробував затримати дихання на дистанції, у нього зупинилося серце. На щастя, плавця встигли відкачати.

«Спортсмен повинен бути готовий померти на дистанції, - твердить ця мужня людина. - Такий принцип справжнього спорту.»

За словами Олега, до рекорду він прагнув зовсім не заради слави: «Я хочу показати і своїм хлопцям, та іншим людям, що з будь-якої ситуації можна знайти вихід. Потрібно тільки дуже захотіти. Можна зробити все! І з самого низу піднятися до будь-яких вершин.»

«Своїми хлопцями» Олег Іваненко називає підопічних реабілітаційного центру у Броварах. Цю організацію для людей з обмеженими можливостями він створив сам. І вже зумів допомогти тисячам людей.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Медики передрікали йому життя без руху
Загрузка плеера


Нагороду вручає Юрій Павленко та Олена Гребенюк
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років