Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Микола Філіпов

Видатні приклади відваги

Гордість країни 2007 року

Микола Філіпов

Микола Петрович чекав своєї черги у відділку банку, коли туди увірвалася людина з автоматом. Шум, вереск, лемент: «Це не жарт! Це пограбування!».

58-річний водій маршрутки спочатку, щоправда, вирішив, що це служба безпеки закладу проводить навчання. Але всі сумніви в реальності того, що відбувається, у відвідувачів відпали, коли нападник почав стріляти: на його шляху став працівник банку, і злочинець випустив кілька куль, поранивши чоловіка в стегно й живіт.

Люди кинулися до виходу. Микола Петрович залишив залу останнім. Проте бігти він не збирався. Філіпов зачинив вхідні двері перед носом грабіжника, що тікав разом із грішми, і підпер її плечем.

-Я вирішив дочекатися міліції, - просто пояснює свій учинок пенсіонер. «Відчини, бо застрелю!» - кричав зловмисник і намагався вивалити двері, використовуючи автомат як важіль.

Та Філіпов ще більше наліг плечем, сильно притиснувши злочинцеві пальці. Через чотири хвилини біля відділку загальмувала машина з блимавками.

Ледь міліціонери поглянули в обличчя затриманого, зрозуміли: цього дня їм упіймалася в руки «велика риба». Орієнтування з фотокарткою цього міцного 25-річного чоловіка розіслали по всій Україні. За даними міліції, він причетний до десятка пограбувань банків в Україні й за кордоном. А в грудні влаштував стрілянину у Києві, поранивши патрульного й підлітка, що проходив поруч.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

58-річний пенсіонер із Черкас затримав серійного грабіжника
Загрузка плеера


Нагороду вручають Ніна Матвієнко та Юрій Луценко
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років