Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Юра Козацький, Вітя Бовсуновський, Дмитрик Нелупенко і Толік Ляпота

Видатні приклади відваги

Гордість країни 2007 року

Юра Козацький, Вітя Бовсуновський, Дмитрик Нелупенко і Толік Ляпота

Четверо одинадцятикласників з села Недайводи Криворізького району Дніпропетровщини винесли з охопленої вогнем хати чотирьох дітей та їхню маму.

Власників старенького будинку, над яким займалося полум’я, хлопці не знали. Але того квітневого дня, коли школярі побачили з пагорбка хмари диму, це не мало значення. Сусіди у розпачі метушилися біля будинку: вогонь охопив веранду, тож увійти було неможливо.

«Там хтось є?», -підбігши, вигукнули хлопці.
Почувши у відповідь: «Діточки…», кинулися до вікон хати.

Роздивитись, що відбувається усередині, було годі: чорний дим стояв щільною стіною. Толя потрапив у кімнату через розбите вікно. Намагаючись майже не вдихати отрути, на яку перетворилось повітря, він навпомацки знайшов на підлозі три нерухомих тіла. По одному Толя передав малюків у турботливі руки друзів. Дотягти господиню хати (жінка знепритомніла) до підвіконня сам не зміг, і в задимлене пекло з вікна рішуче стрибнув Юрко…

Тільки після того, як чорні від гару рятівники, кашляючи, майже вивалилися з вогняної хати, вони усвідомили, що не побачили четвертої дитини. І тоді до вікна кинувся Дмитро. Він усе ж знайшов у полум'ї маленького Микиту.

Віті, котрий прийняв його біля вікна з товаришевих рук, малюк здвся зовсім холодним. Але маленьке серце, на щастя, билося.

Цей випадок став для чотирьох «мушкетерів» із Недайводи доленосним: тепер усі вони вчаться в Академії пожежної безпеки...

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Щоб урятувати малюків, школярі кинулись у вогонь
Загрузка плеера


Нагороду вручають Настя Овчар та Василь Вірастюк
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років