Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Андрій Костецький

Сімейна історія

Гордість країни 2007 року

Андрій Костецький

15-річний Андрій Костецький з міста Мостиська встає о шостій ранку.
Адже до школи йому ще потрібно встигнути видоїти корову і козу, вигнати їх на пасовище разом із курми й гусаками, нарубати дров для печі і приготувати сніданок для своєї великої родини. А як інакше, адже він – найстарший у сім'ї, де є тільки діти і старенька бабуся.

Рік тому, після смерті батьків, вісьмох сиріт могли розподілити по дитячих будинках. «Ми, коли дізналися, страшенно перелякалися і проплакали півдня», - зізнається молодша сестричка Андрія, Христина. - Потім запитали у знайомих дорослих: «Хто може скасувати для нас
ці інтернати? Нам відповіли: «Тільки у міськраді! Але туди треба звернутися із заявою. Ми сіли за стіл і написали її всі разом, як уміли. Потім віднесли наше прохання голові міста.»

Гаряче бажання дітей не розлучатися зворушило дорослих… Діти залишилися разом. І хоча в будинок Костецьких часто привозять одяг, взуття і харчі, роблять у їхній маленькій хатинці ремонт (дітям допомагають усім містом), та все господарство - на самій родині. От і копають підлітки город, садять картоплю і щодня радіють тому, що вони - вкупі.

«Хочу після дев’ятого класу піти у профтехучилище і стати водієм, - по-дорослому міркує Андрій, який у свої 15 вважає себе відповідальним за братиків і сестричок. - Адже мені молодших піднімати треба.»

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

15-річний Андрій Костецький виховує сімох молодших братиків та сестричок
Загрузка плеера


Нагороду вручає Юлія Чеботарьова та Сергій Буковський
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років