Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Неоніла Гага

Видатні приклади відваги

Гордість країни 2006 року

Неоніла Гага

Будинок родини Стрільчуків розташований на самісінькій околиці волинського містечка Ковель. У сім'ї, де підростало восьмеро дітей, панувала гармонія.

Одного разу батьки залишили дітей на догляд племінниці Неонілі, яка теж мешкала у домі Стрільчуків зі своїми малими сином та донькою.

Той вечір запам'ятається усім надовго - буря ламала дерева, а громовиця блискала зовсім поруч. Близько дев'ятої вечора Неоніла почала вкладати десятьох дітей спати на другому поверсі будинку. Їй і на думку не спадало, що на горищі ширяє кульова блискавка.

Коли усі діти уже були в ліжках, страшний вибух струсонув будинок. Запалало горище, згасло світло і потягло димом. Не гаючи часу, Неоніла кинулася по кімнатах за дітьми - когось тягла за руку, когось штовхала поперед себе, а  найменших винесла на руках. Так усі діти опинились на вулиці, біля сусідського двору, під дощем, але живі та неушкоджені.

Будинок Стрільчуків уже давно відбудували, тут знову запанував сімейний затишок. Залишилась тільки пам'ять та вдячність за врятованих дітей, яку не можна висловити словами.

kids_2.jpg

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Десятьох дітей врятувала Неоніла з палаючого будинку, у який влучила блискавка
Загрузка плеера


Нагороду вручають Ніна Матвієнко та Остап Ступка
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років