Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Володимир Малянчук

Сусід року

Гордість країни 2005 року

Володимир Малянчук

15 років тому мешканець Дніпропетровська Володимир Малянчук  порятував життя свого сусіди, півторарічного хлопчика, що випав із шостого поверху. Ціна цього героїчного вчинку - здоров'я рятівника.

29 вересня 1990 року Володимир Малянчук запам'ятав назавжди. Повертаючись додому з суботника, чоловік побачив на підвіконні 6-го поверху малюка і зреагував миттєво. Каже, що в голові крутилася лише одна думка - треба упіймати хлопчика на груди, бо у руках не втримати.
Малого було врятовано - жодних ушкоджень. Якийсь час і рятівник почувався добре. Ігоря став уважати за сина - своїх дітей Володимир із дружиною не мали.

А п'ять років тому у Володимира Малянчука раптово заболіло серце. Діагноз - відбиті серцеві клапани - результат удару під час порятунку хлопчика. Довелося залишити роботу вальцювальника, де головний інструмент - 24-кілограмовий молот. Грошей на операцію - 7 тисяч доларів - родина не мала. Рідне підприємство герою-рятівнику допомогти відмовилося, дарма що його фото прикрашало Дошку пошани.

Нині Володимир Малянчук - інвалід першої групи. Тяжко ходить. Роки хвороби живе тільки завдяки дружині Тетяні та родичам. Єдина втіха - вирізки із газет про свій вчинок та порятований хрещеник Ігор, якому невдовзі виповниться 17. Володимир каже, що якби повернути час назад, вчинив би так само.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Побачивши на краєчку підвіконня 6-го поверху малюка, Володимир не роздумував ні секунди
Загрузка плеера


Нагороду вручає Марія Бурмака
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років