Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Євген Гома

Видатні приклади відваги

Гордість країни 2005 року

Євген Гома

Наймолодший герой-рятівник служби МНС України мешкає на Харківщині. Шістнадцятирічний Євген Гома врятував життя другові, піднявши його непритомним із 8-метрової глибини. За свій вчинок хлопець отримав найвищу нагороду МНС - медаль "За відвагу у надзвичайних ситуаціях" 2 ступеню.

Глибока вода каналу Дніпро-Донбас завжди приваблювала підлітків із села Тихопілля. Щороку 25 травня найсміливіші місцеві хлопчаки відкривають тут купальний сезон. Стрибають сторчголов з чотириметрової дамби.

Але торік сталася трагедія. Сашко Шаталов, пірнувши, так на поверхні води і не з'явився. Більшість його товаришів запанікували.goma_1.jpg Не розгубився тільки Євген Гома. Хлопець тричі пірнав на дно, і коли вже всі втратили надію, витяг таки Сашка на берег. "Я був упевнений, що його дістану, - розповідає Євген, - я добре пірнаю, мусив дістати".

Сашко пробув під водою п'ять хвилин. Для багатьох - це критичний час. Але знову на допомогу прийшов друг - він зробив урятованому штучне дихання.

"Спочатку пульсу не було взагалі, -згадує Євген, - а потім з’явився".

Про те, що сталося із сином, Марія Шаталова дізналася від сусідів. Згадуючи той день, вона і досі здригається. Називає Женю Сашковим ангелом-охоронцем.

Водолази з багаторічним стажем зізнаються, що повернути потонулих до життя вдається дуже рідко. Цей випадок - особливий.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Коли всі втратили надію, Женя підняв Сашка з 8-метрової глибини
Загрузка плеера


Нагородження Євгена Гоми
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років