Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Валентин Мосур

Видатні приклади відваги

Гордість країни 2005 року

Валентин Мосур

Заборольська школа, що на Рівненщині, має свого героя-рятівника - Валю Мосура. Мало не потонувши сам, він, попри страхи, заходився витягати з двометрової глибини молодшого братика.

Минулого літа восьмирічний Валя з чотирирічним Іванком вирушили до діда на ставок порибалити. Коли їхали через міст, малий, що сидів на рамі велосипеда, раптом теж захотів покермувати. Колесо потрапило поміж бетонні плити, і хлопчаки сторчголов пішли у воду. Велосипед - за ними, добряче вдаривши Валю по спині. Коли хлопець випірнув і отямився - молодшого брата поряд не було. Каже, що тоді злякався за Іванка більше, ніж за себе.

mosur_2.jpgБоятися було чого. З мосту - 3 метри до води і ще 2 метри - до дна ставка. А поруч  - глибочезний шлюз. Валя миттю зорієнтувався і кинувся туди, звідки йшли хвилі. На дні і справді борсався Іванко. Хлопець ухопив його за комір і потягнув догори. Над водою уже вклав малого на дошки. До берега Іванка доправив рибалка Юра, а Валя доплив сам. На суходолі він захвилювався, що скаже мама - бо ж велосипед він узяв без дозволу.

Удома хлопців розтерли та відігріли чаєм. Валика батьки сварити не стали. Знають, що він завжди пильнуватиме за братиком. Та й за старшими, як доведеться.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Нагороду вручає Теодор Резвой
Загрузка плеера


Валя кинувся туди, де вирували хвилі
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років