Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Микола Сушак

Досягнення усього життя

Гордість країни 2005 року

Микола Сушак

Відомого колись баскетболіста Миколу Сушака після пошкодження спинного мозку лікарі "поховали заживо". Сьогодні він - один із небагатьох спинальних хворих, який зумів стати на ноги.

"Після кількох операцій і вбивчого вироку лікарів, - каже Микола, - емоції замінила логіка". І тоді, баскетболіст та медик за освітою, Микола розробив власну методику, як із лежачої людини з пошкодженим спинним мозком зробити людину, яка ходить.

"Суть методу, - розповідає колишній спортсмен, - полягає у тому, щоб максимально активізувати хворого, який потрапив у таку ситуацію. На жаль, фізичною реабілітацією наші лікарі взагалі не займаються".

Із часом Микола поставив на ноги себе та, навіть, відкрив реабілітаційний центр. Цій справі він віддав 8 років. Але фінансування наукової програми вичерпалося, і центр закрили, як не потрібний. Спинальники знову лишилися із недугою сам на сам.

Колишній чемпіон Європи з баскетболу хворим себе називає не часто. Із задоволенням відвідує гру, якій віддав 22 роки. Навіть біль від травми, що дошкуляє йому от уже 20 років - для нього не перешкода, щоб почуватися рівним серед рівних.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

"Поставив себе на ноги, поставлю й інших"
Загрузка плеера


Нагороду вручає Олександр Левицький
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років