Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Іринка Проценко

Дитяча мужність

Гордість країни 2004 року

Іринка Проценко

Справжній героїзм та винахідливість виявила 6-річна мешканка села Тіньки, що на Черкащині. Коли у батьківській хаті спалахнула пожежа, дівчинка врятувалася сама і врятувала свою молодшу сестричку.

6-річна Іринка та 5-річна Даша дивилися мультфільми. Мама була на роботі, тато ненадовго вийшов у справах та замкнув дівчаток знадвору. Раптом сестрички побачили дим. Загорівся телевізор.

"Спочатку був малесенький вогонь, -розповідає Ірина, - а потім великий. Я гасила і не загасила".

Коли дівчинка зрозуміла, що не впорається із полум'ям, то зачинилася із сестрою у сусідній кімнаті. Та від ядучого диму це не рятувало.

"Потім я не знала, що робить, повитягала вату з вікна та відчинила його. Даша боялася стрибати, а я її виштовхнула, сама стрибнула і зачинила вікно".

Босі та легко одягнені дівчатка опинилися на вулиці. Стукали до сусідів, але тих не було удома. Тоді Іра зупинила якусь машину та пояснила водієві, що сталося.

Такі випадки здебільшого завершуються трагічно, бо діти у схожій ситуації поводяться зовсім по-іншому: вони ховаються у шафах, під ліжками. Намагаються таким чином уникнути небезпеки.

Щасливий порятунок Іри та Даші батьки пояснюють виключно характером старшої доньки: "Така вона народилася – метка, бойова".

У дитячому садку дівчинку похвалили та поставили як приклад іншим. Самій же героїні "пригода" не сподобалася. Каже, що нічого не боїться, але рятувати більше нікого не хоче.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Коли у батьківській хаті спалахнула пожежа, дівчинка врятувалася сама і врятувала свою молодшу сестричку.
Загрузка плеера


Нагороду вручають Ані Лорак та Жанна Лаврова
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років