Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Наталія Чайка та Ганна Садова

Почуття обов'язку

Гордість країни 2004 року

Наталія Чайка та Ганна Садова

Ризикуючи своїм життям, жінки врятували з вогню дітлахів

Пожежа у дитячому санаторії "Дружний" під Києвом мало не призвела до страшної трагедії. Коли зайнявся будинок, на другому поверсі спали 23 дівчинки та 2 виховательки. Ганна Садова та Наталя Чайка вивели дітей зі справжнього пекла, майже роздягненими вони витягали заспаних школярів на вулицю.

Ризикуючи власним життям, дві жінки рятували від пожежі дітлахів. Практично дихаючи полум'ям, пробивалися крізь вогонь, щоби вивести малечу. Виховательки згодують ту пригоду і дивуються самі собі.

"У мене стільки сили було, - каже Ганна Іванівна, - я з вікна дітей тягла просто на себе". 13.jpg

Усе вирішили секунди - найменше зволікання чи неузгодженість дій, і порятунку вони би не знайшли. Вогонь поширювався надзвичайно швидко, температура піднялася вмить, розжарене повітря випікало очі, дихати було неможливо. Ганна Садова згадує, що сама розгубилося, проте 67-річна санітарка Наталя Чайка діяла миттєво. Вона сказала: "Ми ніяк не подужаємо тут пожежу. Будемо виводити дітей".

Уже врятувавши вихованців, жінки ще раз повернулися до охопленого полум'ям будинку - хотіли пересвідчитися, чи бува не лишився хто. І тоді няня знепритомніла, а 67-літня худенька санітарка несла її на руках. Лікарі кажуть - надзвичайна фізична сила та організованість Наталії Чайки - наслідок шокового стану. Проте сама жінка каже, що почувається спокійно. Із середини будинок згорів ущент, разом із дитячими речами. На щастя усі діти залишилися живі.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Ризикуючи своїм життям, жінки врятували з вогню дітлахів
Загрузка плеера


Нагороду вручають Володимир Гришко та Власта Шовковська
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років