Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Надія Халімон

Сімейна історія

Гордість країни 2004 року

Надія Халімон

Справжня Надія

Родина Холімон із Чернігівщини - єдина по-справжньому багатодітна родина у Борзнянському районі, але не це вирізняє її серед інших. Після смерті матері, діти зберегли свою сім'ю. А обов'язки її глави взяла на себе найтендітніша на вигляд, але найміцніша духом, сестро.

За два дні до маминої смерті Наді Халімон виповнилося 20. Найменшій, Насті, було 4. А між ними - ще 10 братів то сестер. Батько пив, не працював, і сільрада порушила питання про інтернат. Діти розлучатися не хотіли, тож Надя взяла все у свої руки. "Я пішла сама до сільради, щоб довести, що впораюся," - розповідає Надія. "Мені дали місяць, щоб побачити - витримаю чи ні".

Ось уже 4 роки родина вправно хазяйнує у великому господарстві. Понад два гектари городу дають необхідні харчі, а картоплю навіть продають. Землю обробляють із власними конем та плугом. М'ясо, молоко - теж свої.
"Прокидаємся дуже рано. Найстарші - о 5 годині, меншенькі, кому в школу, сплять довше. Прибираємо, готуємо, пораємся," - каже Надя.

Обов'язки у родині чітко поділені. Авторитет старшої сестри непохитний. Найтяжче покарання - заборона на телевізор. Надя зробила все, щоб діти почувалися, як у звичайній сім'ї. Вони навчаються, працюють, улітку їздять у табір, до моря, маленькі навіть були зо кордоном. Надя скоро стане бухгалтером.

17-річна Наталя гарно малює та обов'язково буде художником. Один із братів зараз в армії, двоє інших уже відслужили. 22-річний Олександр збирається одружуватися. А ще влітку планують добудувати хату -діти ростуть і трьох кімнат уже замало.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Справжня Надія
Загрузка плеера


Нагороду вручає Катерина Ющенко
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років