Карта сайта Главная страница Контакты

Лауреати

Борис Возницький

Досягнення усього життя

Гордість країни 2004 року

Борис Возницький

Його називають фанатичним рятівником світових мистецьких шедеврів...

У полон мистецького світу Борис Возницький потрапив, щойно пішов до школи. Напроти неї, у Дубному, що на Волині, височів замок. Розшукуючи навколо підземні замкові ходи, хлопець і став дослідником. А коли вступив до Петербурзької Академії, усі курсові роботи присвячував українському мистецтву, об'їздивши чимало областей.

Але його славнозвісні "рятувальні" експедиції розпочалися 42 роки тому, коли Возницький очолив Львівську картинну галерею. У той час по усьому західному регіону з тисяч храмів, перетворених на склади та комори, викидали столітні шедеври. Возницький із командою знаходили їх дуже понищеними у кущах, у рівчаках, витягали із вогню.

Лише у 60-х Возницький та його однодумці привезли до Львова 12 тисяч експонатів, які сьогодні оцінюють більш як у 4 млрд. доларів. Тоді ж знайшли справжні світові сенсації - скульптури українського "Мікеланджело" - Георгія Пинзеля.

Витрачаючи усі свої відпустки, а, часто, й усю зарплату, Борис Григорович не припиняв експедицій і у 70-80-ті роки, користуючись своїм титулом відомого мистецтвознавця радянської школи.

Львівська галерея мистецтв сьогодні налічує близько 60 тисяч експонатів, і, отже, є найбагатшою в Україні. А незмінний її директор Борис Возницький і зараз рятує світові шедеври.

Відеосюжет про лауреата та фрагмент церемонії нагородження

Його називають фанатичним рятівником світових мистецьких шедеврів...
Загрузка плеера


Переглянути інших лауреатів цього року

Переглянути інших лауреатів номінаціїГолосуй!

Лауреати минулих років